כתבות - המשרד הממוחשב

לא מקטרים, מנטרים!

בעולם המחשוב של היום, הפך השירות המנוהל לחזית המובילה בשירות לקוחות עסקיים. ככלל, החיים בארגון נעים בין השקט של עסקים שהגנו על עצמם ונעזרו בשירות מנוהל לאיתור תקלות שבפתח, לבין אלו שדגלו בשיטת "סמוך על סמוך" וגילו לצערם בבוקר את הבעיה התורנית החדשה, כשהם אינם מוכנים לקראתה.

מתוך הראייה וההכרה בחשיבות השירות המנוהל, ומתוך התפישה הכוללת של האחריות החשובה להעניק ללקוחותיה את הערכים המקצועיים הגבוהים ביותר, Genie החלה לפני כשנתיים להשקיע משאבים רבים בפיתוח פתרון שינגיש את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בעולם (אשר נועדו במקורן למערכות אנטרפרייז) ללקוחות קטנים ובינוניים (SMB), תוך מתן ראש שקט והבטחת המשך הפעילות העסקית שלה באופן שגרתי וללא פגיעה כלשהי בזרימה הארגונית.

התוצאה: הקמת מערך ה-GNoc של Genie Network Operation Center - שמציג מערכת ורסטילית חכמה המנטרת כל אות ופסיק במערכות המידע הקיימות של הלקוח, משגיחה עליהן באופן קבוע, מזהה בזמן אמת נקודות כשל, מזהירה ושולחת ללקוח התראות ספציפיות על תקלות פוטנציאליות שהחליטו "לבקר" את העסק שלו בלי להודיע מראש.

GNOC

המשמעות היא, שכש- GNoc נמצא בצד שלכם, אתם מודעים מבעוד מועד לתזמון הבעיה, לגודלה, לנזקים שהיא עלולה לגרום למערכות המחשוב שבעסק שלך, ובעקבות כך, גם לדעת מראש אילו פתרונות מתאימים לטיפול בבעיה הספציפית שעתידה להתעורר במערכת. בכל פרק הזמן המתואר, מבוצע הטיפול כאשר המידע במערכות נשאר זמין בכל רגע נתון והפעילות העסקית של הארגון לא נפגעת, או בכלל מודעת לתקלה שהתרחשה; זו בדיוק המהות של שירות מנוהל, וזו גם החובה שלנו ב- Genie כלפי הלקוחות שלנו: אתם ממשיכים לעבוד כרגיל, אנחנו מזהים ומטפלים בתקלות שיתפתחו, אם וכאשר.
עכשיו, משהובהרה מהות השירות המנוהל, ישאל עצמו כל מנהל ארגון שאינו רוצה לקבל בבוקר בשורה על התקלה התורנית: האם לא עדיף להקדים מראש תרופה למכה ולהשאיר את ההפתעות בשק? כשמדובר ב-Gnoc, התשובה די ברורה.

נשמח אם תצרו קשר עוד היום עם אנשי צוות מומחי ניטור המידע של genie. הצוות עומד לרשותכם בכל רגע וישמח לייעץ ולתאם פגישות שיפרטו על מעטפת הניטור האיכותית שמעניקה מערכת ה- Gnoc, כך שלעסק שלכם תותאם מערכת המייצגת את הצרכים הארגוניים שלכם ותיתן מענה על אירועים, תרחישים, פתרונות ומענה מידיים, שיוגדרו על ידכם בעדיפות עליונה כנחוצים ביותר עבור העסק שלכם.

אפשר בהחלט לומר, שאם אתם חובבי הפתעות, השימוש ב- GNoc הוא לא בשבילכם...GNoc הוא משבית הפתעות אמיתי, מניה בטוחה של שקט ובייביסיטר שאינו מתעייף אף פעם.

 

ROBOTS DON’T SMILE

שלום חברים,
רציתי להפנות אליכם שאלה שאני מפנה לא מעט פעמים לאנשים: כמה פעמים קראתם או שמעתם על חשיבות מתן שירות בלתי מתפשר ללקוח?
והנה שאלה נוספת באותו נושא: עד כמה אתם סומכים על הטכנולוגיה המתקדמת של היום בכל הקשור למתן שירות ללקוח?
בואו נפשט את הסוגיה: כמעט כל נותן שירות מצהיר באמנת השירות שלו כי: "אנו קשובים לכל..." רגע. מי בדיוק קשוב? האם כאשר הצגתם את הבעיה שלכם בפני הבינה המלאכותית המתקדמת ביותר שישנה, היא הנהנה בראשה בזמן הצגת הבעיה? האם היא הייתה אדיבה? חביבה? גילתה הבנה לבעיה? האם היא יידעה אתכם בו במקום על אפשרויות השירות שתוכלו לקבל?
מיקומך בתור הוא...
כשאתה מטפל בבן אדם לחוץ או כעוס, לצורך העניין, הדבר האחרון שהוא רוצה זה לדבר עם צ'אט אוטומטי, שפותח בצדי המסך חלונית עם נציג/ת שירות חייכן/ית בזמן שהוא עצמו רחוק מלהיות מחויך, כשבסופו של תהליך, פרטיו ייאספו, יירשמו ו... זהו בערך. שיחה חוזרת, אם תהיה כזו, ובתקווה שלא תיפול על תקופת החגים, שאנו כבר ממש נמצאים בפתחה - תגיע רק בערב, וגם זה יקרה בתרחיש האופטימלי ביותר. בתרחיש אחר, הוא יקבל את השיחה (האוטומטית) שתחל במילים: "לקוח יקר" ותסתיים בכך שנציג יחזור אליו בקרוב.
שירות מתחיל בדרכי ההתקשרות עם הלקוח. קחו למשל אדם היוצר קשר עם ספק של מוצר. הקשר ביניהם מתבצע באמצעות סקייפ או באמצעות טלפון. אדם אחר ניהל את ההתקשרות עם ספק אחר באמצעות מייל או צ'אט בלבד. האם המחויבות של הספק הראשון זהה לזו של השני? התשובה די ברורה.
מגע אישי vs קידמה
בתחום בו אני מתעסק, אני חווה בתדירות גבוהה במיוחד כיצד הטכנולוגיה של היום שכבר מזמן הפכה ל"אח גדול", נמצאת בדרך הבטוחה להיות "הקוסם הגדול". היא יודעת הרבה, היא משודרגת בכל יום, אבל היא לא יודעת הכל. היא לא יודעת להרגיע, היא לא יודעת מה חושב הלקוח על נותן השירות ולהיפך.
"אני לא מחפש חיוך, אני מחפש שירות" – יאמרו מתנגדי המשפט האחרון שהעליתי. אני טוען בתוקף שלא; שחיוך הוא חלק מהשירות. טכנולוגיה יכולה להוות תחליף לכוח אדם בהרבה מאוד דברים, לא בשירותיות שלו, לא בניואנסים ולא באינטראקציה איתו. לכן אני נוהג להדגיש שטכנולוגיה לא רוכשת אמון! בסופו של יום ועניין - שירות נמצא באנשים שמספקים אותו, עניינית, מיידית, ללא הקלטה.
בקבלת שירות אישי, אנחנו לא רוצים רובוטים. אנחנו לא רוצים את המנוכר, אלא מענה מוחשי שנותן תחושה שהבקשה/ בעיה הופנמה והועברה לגורם הרלוונטי, לא על מנת שיעביר אותה למערכת אחרת, אלא על מנת שייתן אישית מענה לכך, ו/או ייצור קשר עם מי שבידו נמצא הפתרון לנושא.
תפיסת השירות היא שפת הדיבור והנראות בשטח במידת הצורך. טכנולוגיה לא מבצעת לבדה הכלה מלאה של האירוע ולכן לא יכולה לבדה ליצור את מערכת היחסים עם הלקוח.
כדאי לזכור זאת.

גיא הוכמן,
מנכ"ל genie

10 בסולם D.R / גיא הוכמן

רעש אדמה חזק הוא לא סיבה לכך שגם עסק יעבור זעזוע ויאבד מידע ארגוני יקר. ארגונים שלא השקיעו בשרידות העסקית לאחר תרחישים דומים – נפגעו בצורה משמעותית. 

חיזוי הרעידה המדויקת הבאה הוא קצת בעייתי; להתגונן מפניה – הכרחי ולא מסובך. 

12 פעמים במשך חמישה ימים - זהו מאזן הביניים של רעידות האדמה שפקדו את ישראל בתחילת ואמצע חודש יולי.  

הרעידות גרמו למשק נזק כלכלי לא קטן. החשש של מומחים מדבר בגלוי על כך שהרעידות האחרונות הן רק הקדמה לרעידת אדמה חזקה עוד יותר, כזו שעשויה לגרום לנזק נרחב ולפגיעה משמעותית ברכוש ואף בנפש. אם יש משהו שהרעידות האלו כבר הוכיחו, היא העובדה שמאוד כדאי לא להיתקל בהן כשאתה לא מוכן. אם זה נכון לגבי הבית שלך, למה שזה לא יהיה נכון גם לגבי העסק שלך?

רעשי משנה?

ואמנם, נושא רעידות האדמה, שעלה בכותרות הראשיות של מהדורות החדשות, העלה בימים האחרונים שאלות הנוגעות לסוגיית ביטחון המידע העסקי בארגונים גדולים וקטנים כאחד, כמו: 

האם פתרון ה-D.R  שבחרתם לעסק, כולל מעטפת של הזנת מתח כפולה מפני רעש אדמה חזק?  

למרבה הצער, רעידות אדמה לא ניתנות לחיזוי מדויק, לא במועד שלהן ולא בעוצמה, ולכן, במקרי  רעידות אדמה חזקות במיוחד, מערכת גיבוי סטנדרטית עלולה שלא לעמוד בעומס ולאבד את המידע הארגוני. המשמעות של כך היא ברורה: אפשרות ריאלית לקריסה ארגונית. הדבר הזה קרה בעבר לא פעם, כיוון שארגונים סמכו על פתרון שמוגדר "טוב", במקום לחפש את הפתרון "המושלם". 

לשרתים - שלום

אז כיצד באמת בוחרים בין פתרון "טוב" לפתרון "מושלם"?

פתרונות התאוששות מאסון (D.R) באמצעות גיבוי בענן מספקים מעטפת רחבה של הגנה על מידע ארגוני. הבעיה היא, שלעתים, מנמ"רים מגדירים עבור ארגון הגדרות המשכיות עסקית, שאינן מתיישבות עם תסריטי נזקי רעידות חמורות במיוחד, כך שבעצם, מוגדרות עבור הארגון הגדרות יתירות ברמה טובה, אך לא מושלמת; כזו שמכסה שטח נרחב, אך לא טוטאלי, וכזו שכשל קטן אחד עלול לגרום לפגיעה משמעותית ברציפות העסקית שלה, כפי שבא לידי ביטוי בהפסקות חשמל ודלק המשביתות את האספקה הסדירה של האנרגיה. 

דרגת TIER 4 – רמת היתירות הגבוהה ביותר הקיימת כיום, מבטיחה לעסק את המעטפת המושלמת מפני כל סולם ריכטר; רשת הביטחון שמספקת גיבוי תת-קרקעי בעל הזנת מתח כפולה ומערך גיבוי משני, זמינות מידית של קרוב ל-100% באמצעות מערכות חשמל, מיזוג ועוד. מדובר אם כך, בשתי הזנות מתח בלתי תלויות, גיבוי גנרטור והמשך אספקת מתח סדורה, גם במקרה של רעש אדמה קיצוני. התמורה האמתית לפתרונות ה- D.R היא חזרת העסק לעניינים בפרק זמן קצר, לאחר התרחשות רעידה, כאשר המידע מגובה מרחוק ומוצפן בשלמותו, מבלי שאבד לארגון רסיס מידע, ולו הקטן ביותר.  

לארגון בעל רמת TIER 4 מובטח, שכאשר בעליו יקבל באמצע הלילה טלפון מודאג בנוגע לרעידה שקרתה באותו רגע, הוא ישלח את כולם בחזרה אל שינה רגועה. זו הערובה לכך, שגם אדמה רועשת ורוגשת יכולה להשאיר אחריה עסק שקט עם חזרה לפעילות שגרתית, ועם שרתים שלא ירגישו שעברו רעידת אדמה. 
 

המשכיות עסקית - DR - תוכנית "ביטוח חיים" לעסק שלך

העסק שלך נמצא בצמיחה, הלקוחות מרוצים, השירות מצוין ולכאורה, העתיד נראה ורוד.
עד שיום אחד אתה מגיע למשרד ומגלה שאתה בעיצומו של "אסון מידע" המאיים על קיומו של העסק.
כך תגן על העסק שלך ותבטיח המשכיות עסקית, תוך מזעור הנזקים הכלכליים והתדמיתיים.

העסק שלך, כמו מרבית העסקים המודרניים זקוקים לתשתיות מידע ולמאגרי נתונים על מנת לתפקד.
תלות זו הופכת לעקב אכילס במצבים בהם מתרחש אסון מידע כתוצאה מאסון טבע, תקלה טכנית, מתקפת סייבר יזומה הזורעת הרס במערכות המידע, או חדירת תוכנת כופר, המצפינה את מערכת המידע ומשביתה מידית את פעילות הארגון. היערכות נכונה לתרחישים אלו, תאפשר לך להמשיך להתנהל מול הלקוחות, הספקים והמשקיעים,
תוך מזעור הנזקים הכלכליים והתדמיתיים.

מעוניין בפרטים נוספים על הבטחת ההמשכיות העסקית
באמצעות פתרון DR מותאם אישית? השאר פרטים בטופס

באסון מידע, אל תסמוך רק על הגיבוי
עד לפני 5 שנים, בעלי עסקים רבים הסתפקו בביצוע גיבוי למידע העסקי בשרתים פיזיים מרוחקים או בענן, מתוך אמונה ששחזור הנתונים ישמש רשת ביטחון במקרים של אובדן מידע. אך לגיבוי יש מגבלות משלו, כגון פרק הזמן הארוך מהתרחשות אסון המידע ועד השבת העסק לפעילות והעובדה שהגיבוי נותן מענה לנתונים בלבד ולא לתשתיות IT קריטיות שנפגעו. לכן, עסקים המגנים על עצמם באמצעות מערך גיבוי בלבד, חושפים את עצמם לתרחיש אימים,
בו יכולתם לשמור על ההמשכיות העסקית מוטלת בספק.

Disaster Recovery - מהיום גם בעסקים קטנים ובינוניים 
תוכנית ההתאוששות מאסון מידע אשר אומצה עד כה ע"י ארגונים גדולים בלבד, הפכה בשנים האחרונות לנגישה גם לעסקים קטנים ובינוניים, הנהנים מפתרונות מותאמים אישית, ביחס עלות-תועלת סביר.
תוכנית ה-DR כוללת מדיניות, תהליכים ונהלים שנועדו להבטיח המשכיות עסקית והיא נכנסת לפעולה מיד עם זיהוי פגיעה במערכת המידע הארגונית: מחיקת מידע בתום לב או במזיד, כשל בשרת, מתקפת סייבר, שריפה, רעידת אדמה ועד פגיעת טיל והיא מסייעת לבית העסק לחזור לפעילות מלאה באמצעות תשתיות, תוכנות וחומרות חילופיות.

מה היא תוכנית ה-DR המתאימה לעסק שלך?
תוכנית התאוששות מאסון, כרוכה בתהליך אפיון מובנה ויסודי, הנעשה מבעוד מועד. במסגרת זו מגדירים מהן הפונקציות החיוניות להמשך תפקודו של הארגון ויוצרים תיעדוף ביניהן: מי הם העובדים הקריטיים שחיבורם מחדש למערכת חייב להיעשות בעדיפות ראשונה? האם הארגון מבוסס על מערך שירות טלפוני שיש להשיבו לחיים במהירות? היכן יוצבו העובדים כאשר המשרד הפיזי יפסיק לתפקד? ומעל הכל, מהו זמן ההשבתה המקסימלי שהארגון מסוגל לספוג עד להשגת ההמשכיות העסקית, בלי שייגרמו לו נזקים כלכליים או תדמיתיים בלתי הפיכים.

מעוניין בפרטים נוספים על הבטחת ההמשכיות העסקית
באמצעות פתרון DR מותאם אישית? השאר פרטים בטופס

Disaster Recovery - תוכנית "ביטוח חיים" לעסק

בעלי עסקים בישראל נתונים מדי יום לאיומים העלולים לפגוע ביכולתו של העסק שבבעלותם לשרוד: 
שריפות, הצפות, פגיעות במזיד, נזקים כתוצאה מפעולה מלחמתית ועוד. תוכנית Disaster Recovery 
של genie מהווה "ביטוח חיים", המאפשרת לכל עסק שנפגע לחזור לשגרה ולשמור על המשכיות עסקית.

ישראל היא "וילה בג'ונגל". מדינה משגשגת ופורחת, הנתונה לאיומים כמעט מידי יום: הגיאולוגים חוזים רעידת אדמה גדולה שתפקוד אותנו בשנים הקרובות, החורף מביא עמו הצפות ואילו השכנים שלנו דואגים להזכיר לנו מדי פעם את חוסר שביעות רצונם מנוכחותנו באזור, באמצעות טילים ופצמ"רים. וכשהפגיעה הפיזית מתרחשת בעסק מתפקד, יכולתו להתאושש תלויה בעיקר ברמת ההיערכות שלו לאסון מידע.

מעוניין בפרטים נוספים על הבטחת ההמשכיות העסקית
באמצעות פתרון DR מותאם אישית? השאר פרטים בטופס

האם אתם ערוכים לאסון מידע בעסק שלכם?
"כמעט מדי יום, אנו מקבלים הודעה מלקוח, החווה אסון מידע שהתרחש בעסק שלו ומאיים על המשך קיומו" 
מספר גיא הוכמן, מנכ"ל Genie, "הנושא קריטי במיוחד עבור עסקים חיוניים שחייבים לתפקד בכל עת ועבור עסקים הנמצאים בטווח פגיעה של טילים ופצמ"רים, כמו הישובים בעוטף עזה - אך לא רק... במהלך מבצע צוק איתן גילינו לצערנו שגם עסקים הפועלים בעורף הישראלי, מצויים בטווח פגיעה. איומים אלו, יחד עם אינספור איומים אחרים האורבים לפתחו של כל עסק, הובילו אותנו לפתח עבור לקוחותינו תוכנית "ביטוח חיים" לאסון מידע, המאפשרת להם לשוב לפעילות עסקית מלאה, תוך זמן קצר".

כך תמנעו ותתאוששו מאסון מידע
תוכנית ה Disaster Recovery-מבית Genie מסייעת לכם להגן על המידע העסקי החיוני לתפקודו התקין של העסק, במצבים של כשל בשרתים, מחיקת מידע בתום לב או במזיד, שריפה, הצפה, רעידת אדמה או נזק כתוצאה מפעולה מלחמתית. אומנם מערכת הגיבוי בארגונים מאפשרת שחזור של מסמכי הנהלת חשבונות, חוזים משפטיים, מידע שיווקי, תכתובות ועוד, אך היא אינה מספקת מענה לפגיעה בתשתיות הארגוניות. לעומתה, תוכנית ה-DR כוללת מדיניות, תהליכים, נהלים ואף עמדות עבודה חילופיות שנועדו להבטיח המשכיות עסקית, באמצעות שחזור המידע ותשתית ה-IT הארגונית והשבת העסק לפעילות תוך זמן קצר.

DR – מהיום גם לעסקים קטנים ובינוניים!
בעבר, תוכנית ההתאוששות מאסון שירתה ארגונים ועסקים גדולים בלבד, משיקולי עלות-תועלת, אך בשנים האחרונות הטכנולוגיה המתקדמת שמאפיינת את התוכנית הפכה לנגישה גם לעסקים קטנים ובינוניים. אל תשאירו את העסק שלכם ללא "ביטוח חיים" לאסון מידע. הצטרפו לתוכנית Disaster Recoveryשל Genie עוד היום.

לפרטים נוספים על תוכנית Disaster Recovery
מבית genie השאר פרטים בטופס

המשכיות עסקית - האם העסק שלך ערוך לאסון?

בכפר הגלובלי העסקי, בו התלות בטכנולוגיה המחברת את כולנו היא כמעט מוחלטת, הסיכוי להתרחשותה של הפרעה או מתקפה אשר תזרע הרס בעסקים, גבוה מתמיד. בעוד שהחברות הגדולות משקיעות משאבים רבים ביישום פתרונות יעילים למניעת תרחישי אימה אלו, העסקים הקטנים והבינוניים גילו רק לאחרונה את החשיבות העצומה לקיומה של תוכנית המשכיות עסקית ואסטרטגיה להתאוששות מאסון.

מעוניין בפרטים נוספים על הבטחת ההמשכיות העסקית
באמצעות פתרון DR מותאם אישית? השאר פרטים בטופס

מהו פתרון התאוששות מאסון ?(DR)
"פתרון התאוששות מאסון" מסביר גיא הוכמן, מנכ"ל Genie, "מהווה חלק מתהליך רחב יותר הידוע בשם המשכיות עסקית
והוא מנסה להתמודד עם הפרעה עסקית בהיקף גדול. ליתר דיוק, פתרון התאוששות מאסון מתמקד בתהליכים, במדיניות ובנהלים המקצרים את זמן ההתאוששות של התשתיות הטכנולוגיות החיוניות לפעילות הארגון. רק פתרון DR יאפשר לך, בעל העסק הקטן, להבטיח את ההמשכיות העסקית, בלי לחשוש שאסון טבע או איום סייבר כלשהו יוביל להשבתת העבודה, להפסד כספי, לנזק תדמיתי ולפגיעה במוניטין. פתרון DR יעניק לעסק שלך ולשותפיך בשרשרת האספקה את הביטחון שהפרעה כלשהי בעסק שלך, לא תשפיע על העסק שלהם ויספק ללקוחותיך את השקט הנפשי, הנובע מהידיעה שהמוצרים והשירותים שלך תמיד ימשיכו להיות שם, בשבילם"

מדוע עסקים קטנים ובינוניים מאמצים פתרונות DR דווקא עכשיו?
במהלך 3 השנים האחרונות, נרשמו ב-Genie ביקושים גוברים לפתרונות DR בקרב הלקוחות העסקיים הבינוניים שלנו - ולא במקרה:
הלקוחות מודעים יותר לאיומי הסייבר ולתוצאות ההרסניות המתלוות להתקפה שכזו ולכן כיום, DR אינו נתפס יותר כ"ביטוח מותרות" או כהוצאה היורדת לטמיון. מדוע תובנות אלו הגיעו רק עכשיו? הסיבות לפניכם:

1. "לנו זה לא יקרה..."
איום מתקפות הסייבר הוא דוגמה מצוינת: ארגונים קטנים נוטים להיות שאננים בנושא אבטחת הסייבר ולהניח שהם חסינים יותר מפני התקפות זדוניות, לעומת הארגונים הגדולים. ובכן, העובדות מעידות שארגונים קטנים נמצאים בסיכון גבוה יותר להתקפות סייבר מוצלחות, מכיוון שאין ברשותם את התקציב ואת המומחיות ביישום אסטרטגיות אבטחה בתחום הסייבר. נתונים אלו מקבלים אישוש במחקר שנערך לאחרונה ע"י הפדרציה הבריטית לעסקים קטנים (FSB) וחשף שבמהלך שנת 2016, 71% מהעסקים חוו פריצה לרשת שהובילה לאובדן חוזים, לבזבוז שעות עבודה ולפגיעה בהתנהלות השוטפת מול הספקים והלקוחות.

2. "האם זה באמת שווה את זה?"
בעבר, משוואת העלות-תועלת הייתה פשוטה: "כיצד נוכל להצדיק את עלות ההשקעה בפתרון DR כנגד סיכונים ואיומים שייתכן ולא יתרחשו לעולם?". כיום, כאשר אבטחת הסייבר היא הנושא הלוהט ביותר, השאלה הפכה ל"איך אפשר שלא להצדיק את ההשקעה?!"...

3. "האם פתרון ה-DR מתאים לצרכים שלנו?"
עד לפני 3 שנים, פתרונות ה-DR לא התאימו לצרכים של העסקים הבינוניים, כתוצאה מעלות הקמה גבוהה באופן בלתי סביר
ומכיוון שהפתרון הטכנולוגי היה מורכב מידי ליישום עבור עסקים אלו. החדשות הטובות הן שספקי DR רבים, הבינו את צורכי ההתאוששות מאסון של העסקים הקטנים והבינוניים והחלו לפתח עבורם פתרונות מותאמים אישית, המבטיחים המשכיות עסקית ביחס עלות-תועלת סביר.

עקרונות מפתח ליצירת פתרון DR בעסק שלך

 • התחל בהגדרת זמן ההתאוששות המתקבל על הדעת עבור העסק שלך. להגדרה זו ההשפעה הגדולה ביותר על יישום פתרון ה-DR והיא משתנה מעסק לעסק.
 • צור תיעדוף לטיפול בשיבושים. לדוגמה: אם מתקפות סייבר הן תרחיש נפוץ יותר בימים אלו, חברות רבות יותר יעניקו קדימות לתכנון תהליך התאוששות ממתקפה כזו, על פני תהליכי התאוששות מאסונות "טבעיים", כגון הצפה או דליקה.
 • לאחר שפתרון ה-DR שלך הוקם, זכור שעליך לדאוג לתחזוקה שוטפת. רק כך תהיה בטוח שהמערכת פעילה, מעודכנת ומתאימה לייעודה.
 • ישם נהלים לבדיקת חוסן מערכת ה-DR ע"י ביצוע הדמיה של "אירוע אמת", לפחות פעם בשנה (הקפד לכלול את היכולת הזאת כבר בשלב תכנון הפתרון)
 • השגח על התהליך כולו, כדי למנוע חריגות במסגרת התקציב.


מעוניין בפרטים נוספים על הבטחת ההמשכיות העסקית
באמצעות פתרון DR מותאם אישית? השאר פרטים בטופס

שירותי מחשוב במיקור חוץ – יתרונות ה -HelpDesk

שירותי טכנולוגיית מידע (Information Technology, או בקצרה IT) נחשבים לחיוניים בתפעול של כל עסק או ארגון. הנקודה המרכזית היא שיש בנמצא דרך בה ניתן להפוך אותם ליעילים ולפשוטים הרבה יותר. כמו דברים אחרים רבים בחיים, גם כאן המלצה מועילה היא להפקיד את המושכות בידי חברות אשר פועלות בתחום ומספקות שירותים שונים במסגרת של מיקור חוץ (Out Sourcing). לפניכם כל מה שחשוב לדעת על ה-Help Desk ויתרונותיו.

כל הסיבות להעניק את המושכות לחברות מקצועיות

שירותי IT לעסק כוללים בתוכם פעולות שונות הנוגעות למערכות המחשוב והמידע של העסק: הקמה שלהן בהתאמה לצרכים המשתנים של העסק, תמיכה בתקלות, תחזוקה שוטפת של המערכות, פיתוח כלים ומערכות מידע, ביצוע פרוייקטים נקודתיים ועוד. מהסקירה הזו, נובע בהכרח שמדובר בפעולות מגוונות, שמצריכות זמן, ידע ומאמצים מרובים. מכאן נובע שפנייה לחברה הפועלת בצורה של מיקור חוץ עשויה להיות צעד הגיוני בהחלט: ראשית, מכיוון שבעסק או בארגון הממוצעים אין בהכרח אנשים המחזיקים בידע הטכני המשמעותי הנדרש לצורך ביצוע הפעולות השונות. הפנייה לחברות המציעות שירותי Help Desk מונעת את הצורך לגייס ולהכשיר אנשי מקצוע לתפעול מערכות המחשוב השונות, צעדים שמצריכים הוצאות כלכליות נכבדות מהעסק. מכאן נובע בהכרח שפנייה לחברות חיצוניות עשויה לחסוך כספים לא מבוטלים.

בנוסף על כך, ההתבססות על חברות המעניקות שירותים נקודתיים במסגרת של מיקור חוץ מאפשרת לאנשי העסק להתמקד בנושאים המרכיבים את ליבת פעילות העסק. בדרך זו יכולים אנשי העסק להתמקד בניהול השוטף שלו, כאשר הם יודעים כי בעת הצורך יש כתובת אליה ניתן לפנות. זאת, כמובן, לעומת התרחיש בו פעילות העסק "נתקעת" עקב הקושי של אנשיו להתמודד עם המערכות הממוחשבות השונות הדרושות לעבודתם.

היתרונות שבטכנולוגיה

חברות הפועלות בשדה המשחק של מיקור חוץ מעניקות פעמים רבות סיוע סביב השעון, 24 שעות ביממה ושבעה ימים בשבוע. מכאן שבכל תקלה, בעיה או שאלה יש כתובת מקצועית אליה ניתן לפנות ולקבל מענה מהיר. זאת ועוד, באמצעות הטכנולוגיה של היום חברות ה-Out Sourcing יכולות לספק פתרונות בשליטה מרחוק על מערכות המחשוב של העסק, מה שמאפשר טיפול מהיר עד מיידי בכל תקלה.

אופיס 365 מורידה את הוצאות הרישוי בעסק שלך

כל ארגון, בכל גודל ובכל תחום פעילות רצוי שיתנהל באמצעים ממוחשבים - תוכנות ה-Office השונות, מבית מייקרוסופט, מציעות את זה בדיוק. מה שחשוב להדגיש הוא שעבור עסקים וארגונים בסדר גודל קטן עד בינוני, ישנה אופציה מומלצת הרבה יותר, שיכולה לחסוך עבורם כסף רב. כאן בדיוק נכנסת לתמונה אופיס 365, שמבטאת מעבר של סביבת עבודה אליה התרגלנו לענן וירטואלי. לא תאמינו עד כמה זה נוח, פשוט, זול ובטוח.

כך הניהול נעשה יותר נוח
Office 365 מאפשרת, במידה לא מבוטלת, "להיות עם ולהרגיש בלי". מצד אחד, יכולים אנשי העסק להשתמש בכל אותם הכלים המוכרים בהם למדו להשתמש והטמיעו כבר בעבודתם, דוגמת תוכנות: Word, Excel או Power Point, Outlook. מן העבר השני, התוכנות עצמן לא מותקנות על גבי מחשבים אישיים הנמצאים בעסק, אלא נמצאות על גבי שרת וירטואלי שהעסק מחובר אליו באמצעות האינטרנט (והרי כל עסק זקוק לרשת תקשורת על מנת שיתנהל היטב).
המשמעות הישירה של כך היא שהתפעול עצמו הופך לפשוט פי כמה, כאשר האחריות על התקנת התוכנות ותחזוקה שלהן נחסכת מאנשי העסק. מבחינה כלכלית, מדובר גם כן על צעד חכם: השימוש הוא בתשתיות שגם כך קיימות עבור העסק, כאשר ההצטיידות בחבילת הענן זולה יותר מאשר בתוכנות עצמן. במילים אחרות, הרי שהמעבר לאופיס 365 מאפשר לצמצמם את הוצאות הרישוי של העסק, כמו גם את ההוצאות הכלליות שלו, במידה לא מבוטלת.

מספר פונקציות מתקדמות

מעבר להעברת שדה המשחק לזה של הענן הוירטואלי, כוללת בתוכה סביבת העבודה אופיס 365 מספר חידושים טכנולוגיים שיש לתת עליהם את הדעת. בין השאר, מדובר כאן על תיבה של כ-25 ג'יגה העומדת לשימוש המשתמשים (נפח המתאים תמיד לארגונים קטנים עד בינוניים) ובה אנטי וירוס, תוכנת סנכרון לטלפון הסלולרי, סינון דואר זבל ועוד. התשתית כוללת אפשרות לניהולן של שיחות וידאו ואודיו, ביצוע שיחות ועידה וכן שליטה מרחוק על המערכת.

כל אלה מתאימים כמו כפפה ליד למאפיינים של העת הנוכחית ולצרכים שעומדים עבור העסקים השונים. באמצעות שימוש באינטרנט או באפליקציה ייעודית, לדוגמא, יכולים אנשי העסק לנהל אותו מכל מקום ובכל זמן, אפילו כאשר אינם נמצאים במשרד פיזית.

איך קונים מחשב לפי הצרכים שלנו

איך קונים מחשב ולפי אלו צרכים?

מחשבים אישיים הפכו להיות יותר ויותר נפוצים במשך השנים. זה בטוח לומר, שקניית מחשב היא תמיד קלה יותר מבנייתו בעצמנו. לשני הדרכים יש את היתרונות שלהם. הכתבה הבאה, מיועדת לאלו שמעוניינים לרכוש את המחשב האישי המותאם אליהם, וגם כמה עצות לבונים שבינינו.

בכתבה זו, על מנת להקל על התהליך, החלטנו לכתוב אותה בתור צעדים, כמובן זה לא אומר שאלו הם הצעדים היחידים, אך בהחלט נוכל לומר שאלו הם העיקריים.

אז נתחיל...

1. דע את צורכי המחשוב שלך. לדוגמא, האם אתה משתמש אינטרנט ממוצע או משחק? תחשוב, מה ברצונך לבצע במחשב החדש המותאם שלך. האם תמיד חלמת על בניית אתר פלאש חדש? אתה משחק משחקים ברשת? הילדים אולי? או שאתה נוהג למצוא את המשחקים העדכניים ביותר שרק יוצאים? דע את התחביבים המחשביים שלך.

2. קנה מחשב המתאים את הצרכים שלך בהווה והעתיד. אל תקנה פשוט כל מחשב! למשל אם זהו מחשב יקר (ולא חסרים כאלה כיום), שמפרטו ותכולתו הטכניים מיועדים למשל לעריכת וידאו, ואינך עוסק בעריכת וידאו, אז פשוט אל תקנה אותו!

נוכל לחלק את סוגי המחשבים על פי צרכים, למספר קטגוריות:

מחשבי ערך ממוצעים – סוגי מחשב אלה, טובים לנו לצרכים הכלליים שכל משתמש מחשב צריך. למשל, בדיקת אימילים, גלישה באינטרנט לצורכי עבודה וכיף, והקלדת עבודות בתוכנות ה-Office למיניהן, אך מחשבים אלה אינן מיועדים במיוחד לצרכים אחרים. אפשר להגדיר מחשבים אלה בתור מחשבים ביתיים ממוצעים.

יצרניות המחשבים המובילות, ביניהן DELL, HP, GateWay, ואחרים בדרך כלל מצוינים לצרכים אלה, ומציעים חבילת מחשוב ומפרט טכני מקסימאלית לצרכים הנ"ל.

מחשבי משחק ממוצעים – לרבים מאיתנו יש ילדים שפשוט מכורים למשחקי המחשב המתקדמים. משחקים אלה בדרך כלל דורשים נתונים טכניים גבוהים מהמחשב כגון : כרטיס מסך טוב, מהירות גבוהה וכדומה. במחשבים אלו נמצא בדרך כלל את המפרטים הטכניים שהמשחקים המתקדמים הללו "דורשים".

מחשבי עבודה מתקדמת – כשאנחנו אומרים מחשבים לעבודה מתקדמת, אנחנו כמובן לא מתכוונים לכל סוג של עבודה. הרי שבמקומות עבודה רבים, העבודה מבקשת נתונים טכניים מהפשוטים ביותר ולכן אין צורך בקניית סוג מחשבים אלה. לעומת זאת, סוגי עבודה שונים דורשים נתונים גבוהים במיוחד להשגת הפלט הרצוי הטוב ביותר. בדרך כלל מחשבים אלו יהיו מצוינים לעריכת סוגי מדיה שונים. רבים העוסקים עם עריכה של מוזיקה, הקלטות וכדומה, יצטרכו את אחד ממחשבים אלה. תוכנות הקלטה ועריכה ברמה גבוהה, הן תוכנות שלא כל מחשב פשוט יכול להחזיק ולכן חשוב להשקיע במפרט הטכני של מחשב כזה. בנוסף גם עריכת סרטים ברמה גבוהה תדרוש את אחד מהם. לא כל מחשב של יצרנית טובה יהיה מספיק טוב בשבילם ולכן חשוב מאוד לברר ואף לבחור את תכולת המחשב. Dell's XPS , Dell's Alienware, Northwest Computers, וכמה נוספים נחשבים בדרך כלל לשמות מובילים בתחום זה.

משתמשים רבים העוסקים בתחום זה בונים בדרך כלל את מחשביהם האישיים מחלקים שונים אותם הם קונים באופן נפרד.

3. השקיע את זמנך בבדיקת והשוואת הנתונים השונים של המחשב – מהירות המעבד, זיכרון, מקום בדיסק הקשיח, כרטיס מסך ותכונות אחרות שתהיה מעוניין שיהיו במחשבך. זה מה שיעזור לך למצוא את העסקה הטובה ביותר.

4. חפש אלטרנטיבות. זה קל לפספס הזדמנויות אם אתה לא מחפש אחריהן. יש לך חברים שמבינים בענייני המחשוב השונים? לעולם אל תהסס לפנות ולהתייעץ. פנו לכל אדם שעלול להועיל לכם. אנשים רבים גם בונים את מחשביהם האישיים ויוכלו לספק ייעוץ משמעותי תרם קנייתכם. אם אתם מחפשים אחר מחשב חזק במיוחד, קניית חלקים והרכבת המחשב בעצמכם, בדרך כלל זולה יותר מחבילה אחת אותה תקנה מחנות כלשהי. אם חבר מבין מוכן לעזור לכם בעניין, העניין יכול להיות משתלם הרבה יותר גם מבחינה כספית וגם מבחינה מקצועית. חשוב לשים דגש על שני גורמים עיקריים בדרך זו. הראשון, שהחבר המבין, הוא באמת חבר מבין ולא עלול לזרוק את השקעתכם הגדולה לטמיון. וכמובן קנייה נכונה של חלקים נכונים וטובים על מנת להגיע למקסימום תוצאות.

המנע מכך אם כל מה שאתה צריך הינו מחשב רגיל ממוצע.

5. בדוק התאמה. אם אתם קונים חלקים על מנת לבנות את המחשב בעצמכם, בדקו תמיד את איכות והתאמת החלקים השונים. חלקים רבים יהיו איכותיים במיוחד כשלעצמם, אך שיתחברו עם חלקים אחרים, עלולים הם להוות בעיות למיניהן. לכן חשוב לפני ההרכבה לבדוק את התאמת כל החלקים השונים. לדוגמא אם אתם קונים תושבת לוח אם LGA775, וודאו כי תתאימו אליו גם מעבד LGA775. אם יש לכם ספק בנוגע להתאמת הנתונים השונים, ערכו מחקר ובדקו בכל דרך אפשרית.

התאמות חשובות במיוחד שאליהן רצוי לשים לב:

לוח אם – מותאם למעבד, כרטיס גרפי מתאים (PCI-E או AGP ) , סוג זיכרון ומהירות.

מעבד – Intel או AMD וסוג השקע והתושבת.

זיכרון – הסוג (DDR או DDR2) ומהירות (PC3200/DDR400 או PC2-6400/DDR2800 )

ספקי כח – כמה כח תצטרך לחלקי המחשב השונים במחשבך על מנת שלא יקרוס?

קנה מחשב חדש שתוכל לסמוך עליו. יצרניות המחשבים הרציניות יוכלו לתת לכם שירות מסור ללא שום בעיות. לכן עליכם לחשוב גם על צדדי האחריות והשירותים השונים שהחברה מציעה לכם. לא תרצו להגיע למצב שבו אחד מחלקי מחשבכם יתקל בבעיה ולא יהיה מי שיפתור אותה במיוחד אחרי השקעה רבה של כסף.

 טיפים:

 • תמיד בדוק את המפרט הטכני של המחשב לפני הקנייה.
 • ערוך סקר מקומות ומחירים בכמה שיותר מקומות על מנת לקנות את הטוב ביותר והמשתלם עבורך.
 • אל תקנה דיסק קשיח גדול במיוחד! עדיף לך לקנות שניים קטנים יותר על מנת לאחסן את המידע במקומות נפרדים.
 • דיסק קשיח הוא מכונה נוספת, וכל מכונה שובקת חיים מדיי פעם, לכן עדיף שהמידע יהיה מאוחסן במקומות שונים. כך יהיה לכם backup וכך גם לא תאבדו את כל החומר שעל מחשבכם.
 • חישבו מנטאלית שאורח החיים של מחשבכם הוא ל 3 שנים או פחות, ולא כמו שרבים חושבים 5 שנים ומעלה.
 • אל תשכחו שזוהי מכונה המורכבת ממכונות רבות ואחרות. כל מכונה כפי שציינו נתקלת בבעיות ואף שובקת חיים מתישהו.
 • חלקים במחשב מתיישנים ובאותה מידה גם מתחדשים. בדרך כלל, יקר יותר לתקן חלקים ישנים או מחשב ישן מאשר לקנות חדש.

אזהרה – לעולם אל תקנה את המחשב היקר ביותר בגלל ש"כסף לא משקר". אתה עלול לחשוב שזהו המחשב הטוב ביותר, אך יכול מאוד להיות שהוא גם בכלל לא מותאם לצרכים שלך.

בהצלחה.

המדריך המהיר להתקנת Office 2010

מציע דרכים חדשות, גמישות ורבות-עוצמה לביצוע העבודה על הצד הטוב ביותר במשרד, בבית או בלימודים. מכירת Office 2010 PKC במעמד מכירת מחשב חדש מהווה פוטנציאל להגדלת הכנסותיךומשפרת את חווית הרכישה של הלקוח.

מהו רישוי Product Key Card) ?PKCה-Product Key Card)

Office 2010 PKC הינו המוצר החלופי ל-Office 2007 MLK ברישוי OEM, המיועד למחשבים חדשים. החבילות הזמינות ברישוי זה הן

Home & Student, Home & business ו-Professional על מנת למכור Office 2010 ברישוי PKC, על המחשב צריכה להיות מותקנת חבילת יישומים המכילה את 3 גרסאות המוצר. כרטיס ה-PKC משמש לפתיחת הנעילה (אקטיבציה) של חבילות היישומים .

החבילות ברישוי זה מתומחרות באופן הנועד לעודד את הלקוח לרכוש מהדורת Office עדכנית במהלך מעמד רכישת המחשב. כמו כן, בזכות ההתקנה מראש, הן מספקות חווית משתמש מלאה ב-Office 2010 ישירות מהקופסא.

כיצד מתקינים Office 2010 על מחשב חדש?
קל לשלב Office 2010 בהתקנת מחשב חדש:

 • הורד את Office 2010 OPK1 מאתר  ה- OEM Partner Center) OPC http://oem.microsoft.com)
 • השתמש ב- OPK1 על מנת להתקין מראש Office 2010 על המחשב.

תהליך הורדת ה- OPK מאתר ה- OEM Partner Center

 • כניסה לאתר ה- OEM Partner Center
 • יצירת Windows Live ID - ניתן לעשות שימוש ב- ID קיים אותו ID של ה-Messenger או לחילופין ליצור ID חדש.
 • הרשמה ל- .Microsoft Partner Network
 • כניסה עם ה- .Windows Live ID

מהו OPK ?
ה-OPK) OEM Preinstallation Kit) של • Office 2010 הינו ערכת כלים, מסמכים וקבצי מוצר המסייעים לבוני
מחשבים OEMs בתהליך ההתקנה מראש של Office 2010 ו-Office Starter על מחשבים חדשים.
התקנה מראש של חבילות יישומים אלה מקנה ערך מוסף מידי ללקוחותיך ומעניקה להם את האפשרות לרכישת
Office 2010 PKC Product Key Card

מה חדש ב-Office 2010 OPK

 • שורת פקודה בודדת להתקנה בה יש להגדיר אילו אפליקציות יותקנו
 • תמיכה משופרת בריבוי שפות.

התוכנה נטענת אך לא מותקנת במחשב במהלך התקנת ה- OPK ההתקנה בפועל מבוצעת כאשר המשתמש בוחר בהתקנה הרצויה במסך ה-.OOBE את הליך ההורדה וההתקנה של Office 2010 OPK את ה- Office 2010 OPK רישום החברה. במידה ופרטי החברה קיימים, המערכת תזהה את הפרטים ותנסה לשייך את המשתמש לחברה הקיימת במערכת הודעת דואר אלקטרוני תשלח למנהל החברה כניסה לאתר ( OEM Partner Center (OPC באמצעות שם המשתמש והסיסמא.

נקודות חשובות שיש לדעת ולזכור לפני ובמהלך ההתקנה:

 • וודא שהמחשב נקי מכל התקנת Office אחרת.
 • הרץ בדיקת תקינות לדיסק ה- OPK לפני ההתקנה.
 • מומלץ להתקין (32bit) גם אם מערכת ההפעלה היא 64Bit.
 • וודא שהאות Q פנויה ואינה בשימוש.
 • למידע נוסף קרא את מדריך ההתקנה המלא ופעל בהתאם להנחיות.
 • ניתן להתקין את ה- OPK באופן פרטני ישירות מהדיסק או משרת מומלץ להתקנות מרובות

אפשרויות התקנת Office 2010 OPK אפשרות א' -תהליך התקנת ה-Office 2010 OPK על גבי מחשב חדש הכולל מערכת הפעלה מותקנת מראש הורד את image ה-OPK מאתר ה-OEM Partner Center וצור דיסק.

הכנת דיסק הOPK
1.הכנס את דיסק ה-Office 2010 OPK בשפה הרצויה.
2. הקלד את שורת הפקודה והרץ את ההתקנה
oemsetup.ll-cc.bat [Referral=ReferralCode]
[NoOfficeStarter=1] [NoOffice=1] [x64]ll - השפה CC - הארץReferralcode - קוד של מיקרוסופט )
לא רלוונטי(NoOfficeStarter=1 - ללא התקנת ] [Starter NoOffice=1 - ללא התקנת ] [ Office x64 - התקנה של 64 Bit]
3. הכנס דיסק בשפה נוספת
4. חזור על סעיפים 1,2,3 לכל שפה נוספת.
5. ניתן לבצע גם את כל התהליך ב- Script הפונה עם כלשורה ל- image של דיסק ה-OPK בכל שפה.
6. בדוק הימצאות תיקיות והגדרות בקובץ הרישום על מנת

לוודא ביצוע מוצלח של ההתקנה.FOLDERID_ProgramData]\Microsoft\OEMOffice14

(at HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\OfficeSoftwareProtectionPlatform (Name=ReferralData, Type=REG_DWORD, Data=

אפשרות ב': הצבת Office 2010 כחלק מההתקנה האוטומטית של Windows 7 OPK באמצעות Office 2010 OPK

ניתן להציב Office 2010 OPK כחלק מתהליך יצירת קובץ תשובות בביצוע Windows 7 OPK

העתק את קבצי ה-OPK לתיקיית ההפצה:צור תיקיה חדשה תחת $•$oem$OEM$1\$\Office 2010 מתוך דיסק ה-OPK
הרץ: "Copytoserver "c:\distshare\$oem$\$1\office 20102.

הוסף לקובץ התשובות את ההרצה של 2 פקודות:

 • [סינכרוניות:oemsetup.ll-cc.bat [Referral=ReferralCode] [NoOfficeStarter=1] [NoOffice=1] [x64
 • פקודת DELETE למחיקת התיקיה c:\office 2010

איך לבחור את מחשב העסקים הטוב בשבילך?

החיים המשותפים שלנו חשופים מאוד, לכן זה חשוב תמיד שתהיה לנו "מחברת" מהירה, אמינה וקלה,  שיכולה להשיג לנו את הפלט היומיומי המקסימאלי ע"י שמירת הפרויקטים שלנו מאורגנים, ואת מהלך העבודה שלנו יעיל. זה מה שנקרא בשפה פשוטה יותר, הלפ-טופ (מחשב נייד) המתאים לי.

הדבר הראשון שתצטרכו לחפש במחשב עסקים טוב הוא חיבוריי הרשת האלחוטיים שבו. כרטיס רשת בעל גישה אלחוטית מאפשר לך להתחבר לאינטרנט דרך אלפי רשתות אינטרנט שונות ( בנוסף גם על ידי החברות הסלולאריות), הממוקמות ברחבי העולם כולו, אך לצורך העניין, במקום בו הינך נמצא ברגע נתון עם המחשב הנייד שלך. זה מה שאומר, שתהיה לך נגישות ונוחות גבוהים יותר, ובמיוחד נגישות לדואר האלקטרוני שלך וללקוחות העסקיים שלך.

אופציה נוספת ומצוינת היא כרטיס בלו טות' (BlueTooth Card). טכנולוגיה חדשה יחסית שיוצרה בשנים האחרונות, ורובנו מכירים אותה מהטלפונים הסלולאריים שלנו המאפשרת העברת מידע בטווח קצר ממכשיר אחד לשני. אז גם אם ידעתם וגם אם לא, הטכנולוגיה קיימת כיום גם במחשבים ניידים ותאפשר לכם להעביר מידע בין מחשבים וגורמים אחרים לתוך מחשבכם האישי, גם זה ישפיע רבות על הנגישות והנוחות, ללא הצורך בכבלים, שכמובן יוסיפו גם משקל וחוסר סדר לתיק הלפ טופ האישי שלכם. מאפיין נוסף שחשוב לחפש במחשב נייד עסקי הוא כרטיס המסך ובמידת הצורך גם כרטיס וידאו. רבים מאיתנו צריכים לעיתים קרובות להציג סרטונים, מצגות וכדומה בקרב לקוחות ועובדים. כרטיס מסך טוב, ובעל יציאות פשוטות לחיבורי הכבלים השונים, יהפוך את הפלט היוצא ממנו לאיכותי יותר וגם לפשוט יותר. בנוסף כרטיס מסך טוב תמיד יוכל גם לתרום לחווית הצפייה של הצופים שלחלקנו זה גם חשוב.

עד כה, נתתי לכם מספר מפרטים טכניים פרטניים. חשוב מאוד לא לשכוח את צורכי הבסיס של מחשב טוב. חשוב שיהיה למחשב מפרט טכני בעל תכונות גבוהות. הכוונה היא כמובן לזיכרון גבוהה, מעבד חזק, דיסק קשיח בעל קיבולת גבוהה ואפילו נגן DVD שכיום יוכל לשמש אתכם רבות. נוסף על כך חשוב לדאוג גם לחומרה המותקנת על מחשבכם. המלצה חמה – התקינו את הבסיס + רק מה שתצטרכו. כמה שמחשבכם יהיה פחות עמוס, כך גם יתפקד בצורה טובה יותר. אל תתפתו להתקין כל תוכנה שתחשבו לשימושית ולא באמת תשתמשו בה, וכמובן אל תפתחו כל מיני קבצים ששולחים לכם באמייל ואתם לא בטוחים לגביהם (על פרטים להגנת מחשבכם תוכלו לקרוא בכתבה "האם המחשב שלך באמת מאובטח?" המוצגת בעמוד הכתבות באתר).

אם זה בבית או אם זה בדרכים, מחשב נייד עסקי טוב, יוכל לשפר את איכות עבודתכם בכך שיספק לכם את כל הכלים הדרושים לעבודה נכונה ויעילה, יעזור לכם לסדר את העבודה היומיומית שלכם באופן בטוח. החל מסידור הפגישות השונות שלכם, הוצאת דוחות עבודה למיניהם, שליחת אי מיילים ולהישאר מעודכנים בחדשות העסקיות בכל עת. מחשב נייד עסקי טוב הינו הכלי היחידי שיכול לעמוד בעומס העבודה ואפילו בחיים הפרטיים שלכם. מי יודע אולי המחשב עוד יהיה חברכם הטוב ביותר. אבל דבר אחד בטוח, אל תתפשרו.

בהצלחה.

כך נשמור על המחשב שלנו נקי בדרך הנכונה

קדימה לנקות - כך נשמור על המחשב שלנו נקי בדרך הנכונה

תהליך התקנת תוכנה הינו תהליך פשוט לרוב משתמשי המחשבים כיום. אבל מה בנוגע להסרת תוכנות? גם זה נשמע לרובנו דיי פשוט, אך בואו נשאל את עצמנו, אם אנחנו באמת יודעיםאיך למחוק תוכנות לגמרי
מהמערכת שלנו? בואו נבדוק את זה...

הידעתם שרוב התוכנות המותקנות על מערכות המחשבים שלנו משאירות קבצים וחלקיקים בלתי מחיקים גם לאחר שכביכול מחקנו את התוכנה מהמערכת? על מנת להשאיר את המערכת שלנו נקייה ולשאוף לביצועים טובים יותר, עלינו להתקין ולהסיר קבצים בדרך הנכונה. הסרה נכונה של תוכנות מהמערכת יכולה להבטיח לכם אי היווצרות בעיות עתידיות בתהליך השוטף של המערכת שלכם.

הדרך הנכונה למחיקת קבצים היא בהחלט לא מקש ה –delete, הניצב לרשותכם בחלקו הימני של המקלדת. יודעים מה? לפעמים גם הדיאלוג המוכר של Add/Remove Programs , הוא לא באמת הדרך הנכונה. במקרים רבים, תצטרכו לעקוב אחר סדרה של צעדים על מנת למחוק קובץ לחלוטין.

כפי שכבר ציינו, תוכנות רבות משאירות קבצים וחלקיקי תוכנה בלתי מחיקים על הדיסק הקשיח שלכם גם לאחר מחיקתם, כמובן שצמד המילים "בלתי מחיקים" בנושא זה הינם בגדר התודעה שלנו בלבד, כי מבחינתנו הם אכן מחיקים פשוט איננו באמת יודעים כיצד למחוק אותם. המערכת שלנו לא באמת צריכה את קבצים אלה והם רק לוקחים לנו מקום משמעותי מהדיסק הקשיח שלנו בלי ידעתנו כלל. במקרים רבים הם אפילו עלולים להשפיע רבות על הופעתה של המערכת ועל פעילותה השוטפת. נוסף על כך, ישנן גם תכונות שמשאירות רישומי כניסה למיניהן, על מנת שאולי בעתיד נחשוב שאנחנו רוצים את התוכנה שוב, אך גם הם בהחלט גורמים לבעיות מסוימות במערכת.

השתמשות בכלים הבאים יעזרו לכם לשמור את המערכת שלכם נקייה יותר ובכושר טוב יותר.

הוספה/הסרה של תוכניות : זוהי הפעולה המוכרת שתוכלו למצוא בלוח הבקרה שלכם. זוהי מן הסתם הכלי החשוב ביותר בתהליך הסרת התוכנות. כלי זה, נועד בעיקר לתוכנות שלא מציעות לנו את תהליך הסרתן כחלק מהתפריט שלהן כפי שנראה בהמשך. בכך מקרה, זה יהיה בטוח מאוד להסיר גם את פעולות ההסרה הנ"ל הנמצאות בתוכנה כי הן עלולות להופיע בלוח הבקרה שלנו גם לאחר הסרתן. לכן כדי ורצוי למחוק גם אותן ולהשתמש בכל מקרה בתהליך זה דרך לוח הבקרה.

הסרת תוכנה מתפריט התוכנה: תוכנות רבות מציעות פעולת הסרה משלהן בתפריט התוכנה אותו אנחנו יכולים בדרך כלל לפתוח מתוך התוכניות המוצעות לנו בשורת המשימות, פשוט ללכת ל"התחל" ---> תוכנית X  ---> הסרת תוכנית. מומלץ לעשות כן, אך חשוב לזכור, שעצם העובדה שפעולת הסרה זו קיימת אינה מבטיחה לנו שאנו נפטרים מכל החלקים הבלתי רצויים שהתוכנית משאירה לאחר מחיקתה, לכן חשוב לא לזלזל בכל אחד מהצעדים.

ניקוי דיסק : סביר להניח שפעולה זו היא לא מה שתשנה את קצת פעילות מחשבכם בצורה יוצאת דופן, אך חלק זה אינו פחות חשוב משאר החלקים. פעולה זו תחפש במחשבכם את כל החלקיקים הללו שנשארו במקרה במחשבם במשך הזמן ותנסה להסיר אותם ממחשבכם. תוכלו להגיע לפעולה זו דרך : התחל --> תוכניות --> עזרים --> כלי מערכת --> ניקוי דיסק.

Program Files - הינה התיקייה שרובנו מכירים, נמצאת בדרך כלל על הכונן בקשיח שלנו, ובה נמצאות תיקיות רבות ומשמעותיות למערכת ההפעלה שלנו. פעמים רבות תוכלו למצוא שתהליך ההסרה שעשינו, גם אם הוא היה נכון ומסודר, לא מחק את תיקיית התוכנה מתיקיית ה- Program Files. רק תזכרו, שאפשרי המצב שזוהי לא התיקייה היחידה שממנה פעולת ההסרה "שכחה" למחוק את קבצי הזבל. אם זה היה כך, הדברים היו הרבה יותר פשוטים.
לצערנו תוכניות רבות מפזרות את קובציהם במקומות רבים המערכת שבמקרים רבים הגעה אליהם היא כמעט ובלתי אפשרית. אך עם זאת, זהו רעיון מצוין למחוק לפחות את הקבצים שתמצאו וכפי שכבר ציינו בתיקיה זו סביר להניח שתוכלו למצוא כמה כאלה. המחשב שלי --> C:/ --> Program Files.

חשוב מאוד כפי שהזכרנו קודם, למחוק גם את קבצי מחיקת התוכנות השונות כי גם הם קבצים לכל דבר שלוקחים לנו מקום במערכת ומשפיעים רבות על פעילותה הסדירה של המערכת. במקרים רבים תוכלו אפילו למצוא תוכנות מיוחדות שנועדו במיוחד לניקוי מערכות, אך גם בלעדיהן, ורק בעזרת הצעדים הנ"ל תוכלו להגיע לתוצאות טובות בהרבה יותר ולשמירת מחשבכם והארכת אורך חייו.

בהצלחה.

ביטול סינון דואר זבל ב-outlook

מדריך ביטול פילטר דואר זבל ב-outlook 2007 וגם ב-outlook 2010

ישנם אנשים אשר לא מעוניינים להשתמש ב-microsft outlook כמסנן דואר זבל, בין אם הארגון שלהם עבר להשתמש במוצרים או אולי שירותי Anti Spam מקצועיים, או מכל סיבה שהיא. לכן, הם ניגשים ל-אפשרויות ומגדירים "No Automatic Filtering" בהגדרות דואר זבל של האאוטלוק. הליך זה אמור לעצור כל פעולת סינון (מלבד כתובות שולחים חסומות), אולם, מספר משתמשים נתקלים בכל זאת בבעייה בעת ביצוע שלב זה, ואינם מצליחים למנוע את סינון דואר הזבל ע"י ה-outlook, אשר ממשיך לסנן כרגיל.

פתרון:
יש לפתוח את תיבת הדו-שיח של דואר הזבל הנמצאת ב-כלים»אפשרויות»העדפות (Outlook 2007) או לגשת באמצעות הלחצן זבל (Junk) ברצועת הכלים בדף הבית של Outlook 2010. ניתן לבטל את מסנן הזבל לחלוטין על ידי עריכת הרישום בעורך reg כדי לעצור את כל סינוני ונטרולי דואר הזבל לחצו על אפשרויות. אם תעשו זאת לפני יצירת ה-pst מחדל חדש, תיקיית הזבל לא תיווצר. כדי לפתוח את עורך הרישום, הקלידו regedit בשדה התחל.

יש ליצור את הנתיבים אם הם אינם קיימים -

(outlook 2007)
HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Office\12.0\Outlook
DWORD: DisableAntiSpam
Value: 1
(Hex)

(outlook 2010)
HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Office\14.0\outlook

עורך הרישום:
מחקו את המפתח או שנו אותו לערך "0" להפעלתו מחדש של מסנן דואר הזבל.

התקנת exchange לאייפון

הגדרת דואר אלקטרוני Microsoft Exchange למכשירי iPhone ,iPad או iPod Touch

באפשרותכם להגדיר מייל Exchange ב-iPhone , iPad או iPod Touch. כאשר אתם מגדירים את חשבון
Exchange במכשיר, ניתן יהיה מאותו רגע לגשת ולסנכרן את הדואר האלקטרוני, את לוח השנה ואנשי הקשר.

כיצד להגדיר חשבון דוא"ל Microsoft Exchange ב-iPhone , iPad או iPod Touch?

 • אם זהו חשבון דואר אלקטרוני אחד, ב-iPhone, iPad או iTouch, הקישו על "דואר". אם לא, הקישו על "הגדרות> דואר, אנשי קשר, לוחות שנה> הוסף חשבון"
 • לחצו על Microsoft Exchange
 • לחצו על תיבת כתובת הדואר האלקטרוני והזינו את כתובת הדואר האלקטרוני המלאה שלכם (לדוגמא, This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.)
 • הקישו בתיבה "שם המשתמש", והזינו שוב את כתובת הדואר האלקטרוני המלאה שלכם
 • הקישו בתיבה "סיסמה" והזינו את הסיסמה שלכם
 • לחילופין, הקישו בתיבת "תיאור" והזינו תיאור קצר עבור החשבון
 • הקישו על "הבא" בפינה הימנית העליונה של המסך
 • עתה לחצו על תיבת השרת, הזינו שם: "Exchange ActiveSync" ולאחר מכן, לחצו על "הבא" - לקבלת הוראות על כיצד לקבוע את שם השרת שלכם בלשונית "מציאת שם שרת"
 • הקישו על "הבא"
 • בחרו את סוג המידע שברצונכם לסנכרן כברירת מחדל, דואר, לוח שנה ואנשי קשר מופעלים. בכדי לבטל את הסנכרון עבור סוג המידע, החליקו את המתג ל- OFF, ואז לחצו על "שמור". אם תתבקשו ליצור סיסמה חדשה, המשיכו והזינו פעמיים את הסיסמה בצורה מספרית

*אזהרה: אם תלחצו על "סגור", יהיה עליכם להגדיר את הסיסמה בהגדרות iPhone, לפני שתוכלו להציג את המידע.

מבחן השוואה : Google apps VS Office 365

הקדמה: כפי שכולנו כבר יודעים ורגילים, הכל היום עובר אל מחשוב הענן, וכל עסק (בין מדובר בארגון גדול ובין אם בחברה קטנה), יודע שכדאי להשקיע בגיבוי המערכות והנתונים של הארגון שלו בצורה שתבטח ותגבה אותו בכל מצב. שני המוצרים הכי שכיחים ומוכרים בשוק בתחום מחשוב הענן יוצאים משתי חברות ענק השולטות בתחום הפיתוח הטכנולוגי: גוגל ומייקרוסופט.

המוצר של גוגל מול המוצר של מייקרוסופט יכולים להיראות זהים, אבל חשוב לדעת שיש הבדלים מהותיים בין שני המוצרים. שתי החברות מפתות אותנו, המשתמשים הפוטנציאליים, להאמין במוצר שלהן- אבל איך נדע מה הכי מתאים לנו?

Google apps  או Office 365?

גוגל APPS הוא שירות המאפשר לארגונים, חברות ועסקים להתחבר לממשק הניהול של גוגל אונליין דרך שם הדומיין של העסק שלך. Office 365 הוא ממשק ניהול בו אתה יכול להתאים את הכלים שמתאימים לצרכים שלך, ולעבוד עליהם גם בתצורת offline.

היכרות קודמת עם המוצר:

היתרון המובהק של אופיס מול גוגל הוא הוותק של החברה. אין צורך ללמוד להשתמש בממשק של מייקרוסופט, כולנו מכירים את המוצרים שלה ומשתמשים בהם על בסיס יום יומי. החל מילד בבית ספר יסודי שכותב עבודת שורשים, ועד מנהלת פרויקטים בכירה בחברת ענק שמזינה נתונים לתוך טבלת מעקב.

+ גמישות המוצר בהתאמה ללקוח:

ממשק האפליקציות שגוגל מציעים מגיע בתבנית אחת ברורה, בה אתם יכולים לבחור במה להשתמש ועל אילו מהפונקציות לוותר. הממשק של מייקרוסופט מתאים עצמו באופן גמיש לכל לקוח לפי הצרכים שלו, בצורה שמשרתת את הלקוח לבצע את עבודתו על הצד הטוב ביותר.

מה קורה אם נקטע החיבור לרשת?

יתרון נוסף וחשוב לא פחות, היא העובדה שניתן לעבוד על הממשק של מייקרוסופט אופליין ועדיין לגבות את העבודה והנתונים שהזנת, בעוד הממשק של גוגל מתפקד רק אם יש חיבור WI- FI  זמין בסביבה.

מה גודל העסק שלי?

לפני שאנחנו מתחילים לבדוק מה הכי מתאים לנו מבין שני המוצרים, חשוב שנגדיר את הצרכים שלנו. במוצר של מייקרוסופט, הממשק יכול להשתנות לפי הדרישות של הלקוח, מה שיכול להוות יתרון אדיר על המוצר של גוגל, ולכן כדאי ואף מומלץ לבדוק לפני הרכישה:

מה גודל העסק שלך?

עסק קטן

מייקרוסופט מציעים לבעלי עסקים קטנים חבילה בסיסית המכילה כתובת מייל, יומן פגישות, ואבטחה ברמה עסקית. בנוסף יש פונקציות שונות במוצר שיכולות להקל קצת את החיים לך ולעובדים שלך: עריכה מקוונת של מסמכים משותפים, גישה לממשק בצורה קלה ונוחה דרך סמארטפון, שיתוף של שולחן העבודה שלך, ועוד.

ארגון בינוני- גדול

מייקרוסופט ידידותיים מאוד לסוגים שונים של עסקים, ומתאימים את הממשק שלהם לפי הצרכים האינדיווידואליים של כל לקוח. בין היתר בחבילה זו הם מציעים: שירותי אבטחה ברמה גבוהה (כולל שחזור נתונים), שירות טכני סביב השעון 24 שעות ביממה,7 ימים בשבוע, גישה מנהלתית שונה לבעלי תפקידים בארגון, ועוד.
 
תיבות דואר

השוואה נוספת וחשובה ביותר שרצוי לערוך בין השני המוצרים היא תיבת הדואר, גודלה וההתממשקות שלה לאאוטלוק (במידה ויש צורך).

בתיבת הדואר של מייקרוסופט:

תיבת הדואר בעלת נפח של 25GB, מכילה אפשרויות עבודה שונות: דרך הרשת או ב- Offline עם Outlook מקומי, בעלת פונקציה של סנכרון מלא לכלל הטלפונים הניידים, גישה מכל מקום לדואר. חוסכת רכישת אבטחה חיצונית, כיון והיא מכילה אנטי וירוס ואנטי ספאם מובנה. בתיבת הדואר של מייקרוסופט יש גם יכולות ניהול מתקדמות לאדמיניסטרטור (מי שהוגדר במנהל או בעל גישה מנהלתית בממשק) ויכולות ניהול עשירות ליומן כמו: שיתוף אירועים, מתן הרשאות בשם אנשי קשר, ספר טלפונים ארגוני ועוד.

 בתיבת הדואר של גוגל:

תיבת הדואר של גוגל מסתנכרנת לאאוטלוק, אבל כדי לסנכרן אירועים ואנשי קשר יש צורך בהתקנת אפליקציה נוספת על שולחן העבודה שלכם. ניתן לגשת לתיבת הדואר מכל מקום, כמו כן גם ליומן הפגישות, שיתוף מסמכים ועוד. אבטחת המידע במחשוב הענן של גוגל חלה על אימיילים הנמצאים בתיבת הדואר שלה ואירועים בלבד. במידה ותרצו לאבטח נתונים נוספים, תיאלצו לעשות זאת באופן ידני.

מדריך להוספת חגים עבריים לאאוטלוק 2010

מדריך לסנכרון לוח השנה העברי ב-outlook 2010

לקראת החגים ובכלל במהלך השנה, אנו נדרשים לתכנן את לוח הזמנים שלנו בהתאם לחגים ולמועדים. במדריך הוספת חגים לאאוטלוק, נלמד באמצעות שלושה צעדים פשוטים, כיצד להוסיף את לוח השנה העברי ליומן האאוטלוק.

 • נעבור ללשונית FILE הראשי ומשם נלחץ על אפשרויות (options), תצלום מסך:


outlookholidays11

 • בלשונית לוח שנה (Calendar) לחצו על האפשרות - הוספת חגים (Add Holidays)


outlookholidays21

outlookholidays31

סיימתם, כרגע היומן שלכם מסונכרן עם לוח השנה העברי. genie שירותי מחשוב עסקי מלווה אתכם במהלך השנה והחגים, נשמח תמיד לעמוד לשירותכם בכל בעיה או שאלה שתעלה. בנושא הוספת חגים לאאוטלוק או בכל נושא אחר.


לאנשי המחשוב של genie, אין סוף ליכולות.
מה עושים שאין דואר אלקטרוני מוגדר כברירת מחדל

מדריך לפתרון בעיה שאין דואר אלקטרוני מוגדר כברירת מחדל

הבעיה: לקוח הדואר הנוכחי לא יכול למלא את בקשת העברת ההודעות
הפתרון: המדריך עוסק בפתרון לבעיה אשר נתקלים בה כאשר קופץ שוב ושוב קובץ האומר שאין לקוח דואר אלקטרוני המוגדר כברירת מחדל או שלקוח הדואר הנוכחי לא יכול למלא את בקשת העברת ההודעות. הפתרון לבעיה אפשרי בעזרת Microsoft Office Outlook.

בשלב הראשון:  עלינו לפתוח את תוכנת Microsoft Office Outlook ולהגדיר אותה כלקוח ברירת המחדל שלנו.

בשלב השני: עלינו לגשת לתפריט ההתחל  ולכתוב בתפריט החיפוש למטה את המילה "regedit" ולנווט לשם.

בשלב השלישי: לאחר שהתוכנה "regedit"  נפתחה עלינו לבחור ב: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\Mail\Microsoft Outlook ולמחוק אותה (כמובן רק לאחר שעשינו גיבוי ודאי, על ידי הקשת קליק ימני בעכבר וייצוא).

בשלב הרביעי: עלינו לפתוח את Microsoft Office Outlook לגשת לתפריט העזרה ולבחור בתוכנית האבחון של אופיס או באנגלית "Office Diagnostics".
לתת לזה לרוץ עד שמזהה ופותר את כל הבעיות.

בהצלחה.

עשור לגוגל

רק לפני 10 שנים, ישבו להם שני סטודנטים שבדיוק סיימו את שנותיהם באוניברסיטה ואכלו ארוחת בוקר ב"ברגר קינג" בעודם חוגגים, עדיין בצורה חסכנית, את התוכנית הגדולה שלהם. תוכנית בעלת טכניקה חדשה למיפוי האינטרנט בצורה מהירה, אותה יהפכו במהרה לעסק וירוויחו את מאות הדולרים הראשונים שלהם.
וכבר באותו הבוקר תוך כדי הארוחה נקבע השם החדש של החברה – "גוגל".

כיום, אם שני ה"נערים" הללו, לרי פייג' וסרג'י ברין, רוצים לאכול ארוחת בוקר, סביר להניח שהם כבר יכולים פשוט לקנות את "ברגר קינג" כולה. הסטארט-אפ שלהם הפך לאחד העסקים העשירים בעולם, שאין אדם שלא מכיר אותו. יותר משלושה רבעים מהחיפושים הנערכים כיום בבריטניה נערכים דרך גוגל, כ-100 מיליון בקשות לחיפוש ביום אחד. המילה "גוגל" היא כבר לא רק שם של אתר. כיום כבר משתמשים בשם זה כפועל וכדרך להיפתח לעולם אין סופי של אינפורמציה.
" שני האנשים הללו תמיד התרכזו בלקבל החלטות על דברים מכריעים" כך אמר קרייג סילברסטיין, חברם הקרוב של פייג' וברין שהיה הראשון להצטרף אליהם. " זה מאוד אפשרי שאם מישהו היה מעוניין בטכנולוגיה שלנו, היינו פשוט מוכרים את זה... מי יודע אולי אפילו היום".  קרייג מוסיף ואומר, שחברות גדולות רבות פשוט מפחדות לקחת את הסיכונים ולכן פוגעים פעמים רבות בהתפתחות החברה. קרייג מוסיף דוגמא כשאומר : "יזמי ההשקעות תמיד ניסו להפחיד אותנו כשאמרו שרוב הסטארט אפים החדשים נכשלים" אך כתגובה צינית הייתה תשובתם :" כן אבל בטח רוב הנכשלות הן מסעדות".

ממשפטים כאלה, נוכל רק לשים את הדגש על שלושת אוהבי הסיכונים שמנהלים כיום את גוגל.

כמו שכולנו יודעים, "גוגל" שרד. הסיכונים שהחליטו השניים לקחת היו משמעותיים אך באותה מידה גם הראו את הפירות. "גוגל" התפתחה בדיוק על פי הציפיות, בכך שהפכה להיות כיום למנוע החיפוש הדומיננטי ביותר באינטרנט המשלב את היציבות וגם מחשבים המכילים שדות רשת אין סופיים להתמודדות עם מספר האתרים העולה, בדיוק על פי התוכניות.

אבל מה שבסופו של דבר הביא את המיליונים היה הפרסום.  ב"גוגל" הם תמיד ידעו לתפוס את אותם אנשים שהיו מעוניינים בפרסום אצלם, וגם אם פיקפקו אותם אנשים בהחלטה לפרסם ב"גוגל", תמיד ידעו בחברה להביא את הפרסומת הנכונה עם המילים הנכונות ובכך להשאיר את לקוחותיהם עימם. כך שלדוגמא אפילו אליס בואוו, מעצבת גינות לצורך העניין, תשלם ל"גוגל" בעבור הפירסום, מה שיגרום לאתר שלה להופיע בפני כל אחד שמקליד "עיצוב גינות", וגר ברדיוס של 80 קילומטרים מביתה.

אליס אומרת: " לא ידעתי שום דבר על מחשבים או על הקשור אליהם", היא מסבירה, " עשיתי קורס בן שלושה חודשים למנהל עסקים, אבל סופו של דבר הוא לימד אותי רק איך לחשב את המיסים של החברה שלי. אבל עם "גוגל" זה פשוט קלי קלות, אתה פשוט מקליד את השם או אפילו שם כלשהו שקרוב למה שאני מחפשת, ואז בתוך שניות מעטות אני יכולה לראות את התוצאות של מה שאני מחפשת ואפילו לקבל את דירוג האתרים המומלצים לבקשתי."

"גוגל" הוכיח שהוא לא עוד אחד ממנועי החיפוש, ואפשר אפילו לומר, ממשרדי הפרסום שרק מבטיחים לקדם את העסק שלך ולא באמת עושים עם זה משהו. כולכם וודאי שמעתם סיפור כזה או אחר על אתרים שהבטיחו לקדם את פרסום העסק באתר, הבטיחו להעלות את האתר שלכם לעמוד הראשון במנוע חיפוש אך לא באמת קיימו את הבטחתם.

היכולת של "גוגל" לשלב את היציבות שלו, יחד עם מיפוי תוצאות החיפוש בדרך שבה המחפש רוצה לראות אותה, היא מה שמביאה ל"גוגל" לא רק את הרווחים, אלה גם את העוצמה ואת אמינות הגולשים.

דבר נוסף שמקדם ל"גוגל" את הגדולה הוא גם הדרך בה הם עובדים איי שם בקליפורניה הרחוקה. עובדים העובדים בחברה זוכים על פי דבריהם, לסביבה תרבותית יוצאת דופן ותנאי עבודה המעניקים להם את העונג לבוא בכל יום לעבודה. כולנו הרי יודעים שנצליח יותר בעבודה אותה אנו נהנים לעשות, מסתבר שאיי  שם, מנהלי "גוגל" גם יודעים כיצד לפתח את החברה מבחינה חברתית ובכך לגרום לעובדיהם להגיע גם לתוצאות טובות יותר.

"אנחנו עובדים בסביבה שאנשים מרגישים בה חופשי לפתח את התחביבים שלהם"  אומר מריו, " אם אתה לא רוצה לשבת ולעבוד על הכיסא, תוכל תמיד לקחת את המחשב הנייד שלך ולהמשיך את העבודה גם בחדר המלא כורסאות ופופים"

אך זוהי כמובן לא הדרך היחידה שבה "גוגל" שונה משאר המתחרים. זה מתחיל אפילו מהדברים הקטנים יותר כמו השם Google , שכמובן קל מאוד להגייה ואפילו מהנה ושוב עד לרמת התוכן העצומה שהוא מציע בחיפוש אחד פשוט הנותן אלפים של תוצאות.

כיום, 10 שנים אחרי היווצרותו של מנוע החיפוש המצליח בעולם, חשוב לציין ש"גוגל" לא מסתכם רק בחיפוש המידע הטקסטואלי. כיום משיגה לנו "גוגל" את האינפורמציה בכל דרך אפשרית מטקסט רשום, דרך תמונות ואפילו עד לקטעי וידאו שלמים על ידי "יו טיוב" שהפך גם הוא לחלק בלתי נפרד מההצלחה של "גוגל". "התחלנו בעמודי טקסט על האתר, בגלל שפשוט יש המון מידע הכתוב והנדרש על ידי קהל בעמודי הטקסט, זה מאוד שימושי וזה מאוד קל להגיע אליו," אומר סילברסטיין, אבל תמיד היה לנו את החיזיון העתידי שנוכל לספק סוגים נוספים של מידע – מידע אישי, כמו למשל האמייל. מידע שאנחנו חייבים לתרגם לתוך קובץ אלקטרוני, כמו כל הדברים שנמצאים במח של כל אחד מאיתנו, ידע שנוכל פשוט להכניס לתוך המחשב ולהגיע אליו מתי שרק נרצה. אלו תמיד היו חלק מהשאיפות שלנו וחלק מהאסטרטגיה שפשוט היינו חייבים לחכות עד שנהפוך להיות חברה גדולה יותר.
לא ניתן להתעלם מהעובדה שהדרך ליישום המידע גבלה בסיכונים רבים. רבים מתוכם היו ההתמודדויות עם זכויות יוצרים. כיום "יו-טיוב" מכיל כמות אין סופית של קטעי וידאו הלקוחים ממקומות שונים ומכילים זכויות של יוצרים רבים שעלולים לסרב בפרסומם.  משקיעים רבים פחדו שהעלאת מידע מסוג זה עלול לפגוע בהכנסותיה של החברה.

"זה נראה לנו מאוד מקובל, שחברה שגדלה כל כך מהר, תורשה להתפתח בגאוותנות מסויימת, " אומר רנדול סטרוס, אחד מכותבי "גוגל",
"החברה בנתה סוג של אמינות בעולם, שלא משנה מה שהחברה תעשה העולם בעצם יקבל ויברך על זה".

בעיית הגאוותנות המסוימת הזו שקיימת ב"גוגל", אינה מיוחדת רק ל"גוגל". אך עם זאת נוכל להסכים שזוהי ללא ספק גאוותנות מוצדקת ומקובלת לחברה שתרמה כה רבות להתפתחות הטכנולוגית ולעולם המחשבים.

"גוגל" שהגיע כה רחוק בתוך זמן כל כך קצר לא עוצרת כאן. כיום עובדת החברה על פיתוחים נוספים וניסיונות להכניס את שירותי החיפוש אפילו עמוק יותר לתוך חיי היומיום שלנו, אף על פי שאני חושב שכבר הסכמנו ש"גוגל" לוקח חלק משמעותי בחיי ביומיום שלנו. ב"גוגל" אומרים: לא משנה כמה ההתפתחות הטכנולוגית בעולם המחשבים תהיה גדולה, תמיד יהיה צורך גדול בשירותי חיפוש מסוימים" ובזה כמובן לא נוכל להתווכח איתם.

ונסכם בכך ש"גוגל" אכן תמשיך לארגן את עולם המידע הגדול בעולם, האינטרנט, ולענות על המטרה שהציבו לעצמם ועד עכשיו הם ללא ספק מצליחים – לתת לנו בדיוק את מה שאנחנו רוצים.


Windows 7 - מערכת ההפעלה מבית מיקרוסופט

מן הסתם, כבר כשסיימו לשווק את Windows Vista, החלו איי שם המוחות הגדולים של מיקרוסופט בפיתוח של מערכת הפעלה חדשה. תחילה הפיצו אותה בשםWindows Vienna , אך מסיבה כלשהי החליטו לשנות את שמה  ל.Windows . במיקרוסופט, מאשרים כי במהלך שנת 2010, יושקו שתי גרסאות של התוכנה – 32 ו-64 ביט.התכונות הרשמיות של מערכת ההפעלה עדיין לא נחשפו, אך עם זאת במיקרוסופט נותנים לנו רמזים רבים על מנת לפתח את סקרנותנו על המוצר החדש.

במיקרוסופט, כבר הפיקו את הגרסא הזמנית של מערכת ההפעלה החדשה, גרסת ה"טרום-בטא" כבר זמינה למפתחים, כך הודיעו בחברה, וגם חבילה חדשה של  Office,תושק יחד איתה ותהווה תחרות ל- Google Docs, החדש.Windows VistA, מכרה עד היום כ-180 מיליון עותקים, אך עם זאת גם זכתה לביקורות קשות ובלתי מספקות.לעומת זאת, במיקרוסופט מבטיחים ש- Windows 7 , היא הפיתרוןלכל הבעיות וזוהי מערכת ההפעלה שתביא את המהפכה לעולם המחשבים. Windows 7, תתאפיין בהפעלה פשוטה בהרבה יותר של התכונות במחשב, ותאפשר לכל משתמש להבין ולתפעל בפשטות את המערכת. כמו כן, מספרים במיקרוסופט, כי הם גם טיפלו בבעיות  פגמים רבים שהביאו לחוסר שביעות רצון בקרב משתמשי Windows.

מיקרוסופט ערכה כנס מיוחד למפתחים מקצועיים בה הציגה את ההשקה העתידית. בכנס נכחו כ-6,000 מפתחים מקצועיים שבאו להתרשם. ג'ולי לארסן- גרין, סגנית הנשיא הדגימה את חווית השימוש הפשוט במערכת. אחת הדוגמאות הבולטות שלה הייתה, חיבור פשוט ומהיר במיוחד בין שני מחשבים ביתיים וכמו כן גם האזנה לקובצי מוזיקה במחשב אחד למרות שהם מאוכסנים על המחשב האחר בבית.גם שורת המשימות בשולחן העבודה שופצה, כן בעיצובה וכן בתכונותיה וכעת היא מציעה גישה לתוכנות בעלות תדירות שימוש גבוהה יותר למשתמש. התוכנות מופיעות בשורת המשימות על פי רמת הצורך של המשתמש.

windows 7

בכנס, אמר סטיבן סינופסקי, אחד ממובילי צוות הפיתוח של מערכת ההפעלה החדשה, שמטרתם היא להפוך את מערכת ההפעלה לנוחה ומותאמת אישית לכל משתמש ומשתמש. כמו כן,  סינופסקי גם התנצל על הבעיות במערכת ההפעלה הנוכחית Windows Vista, והבטיח שהחברה מקשיבה, מקבלת ומתמודדת עם ביקורות המשתמשים.דוגמא לפתרון ה"פגמים הקטנים והמעצבנים" שציינו משתמשי ה-Vista, הסרת בקרת פעולות המשתמש. כולנו מכירים את עניין האזהרות שהפכו לשנואות בקרב משתמשי Vista רבים. תכונה זו במערכת ההפעלה החדשה,  תאפשר להתעלם מאזהרות אלה ולהמשיך בסדר עבודה רגיל.חשוב לציין שסינופסקי הציג את תכונות אלה על מחשב נייד פשוט במיוחד מבית Lenovo, עם זיכרון בנפח של גיגהבייט אחד בלבד,
כשמטרתו מן הסתם הייתה להראות ש- Windows 7, מתאימה לעבודה עם כל מחשב שהוא, וגם מחשבים בעלי מפרטים טכניים ישנים למדיי, לעומת Windows Vista, שאחת הטענות העיקריות  הייתה שהמערכת מתאימה למחשבים חדישים בלבד.

כמובן שהגרסא המוצגת כעת הינה הגרסא הניסיונית בלבד, כפי שהם קראו לזה בחברה, גרסת "טרום-בטא" למפתחים בלבד. באופן הגיוני, ניתן להסיק שעדיין חסרות במערכת תכונות משמעותיות רבות. במיקרוסופט מדגישים הצלחה של המערכת החדשה. כמו כן, הם גם מבטיחים תמיכה של המערכת במעבדי multicore  של אינטל ו- AMD.

אך עם כל ההבטחות איננו יכולים באמת להיות בטוחים שהמערכת החדשה תצא באמת תוך שנתיים כמובטח. דוגמא טובה, היא מערכת הויסטה. תחילה, שמה של המערכת היה Windows Longhorn, ולאחר זמן מה שונה השם למה שאנחנו מכירים כיום Windows Vista. בשנת 2001, הכריזו במיקרוסופט שהמערכת תושק גם כן תוך שלוש שנים, מה שלא בדיוק הצליח. תהליך הייצור נמשך לעוד 3 שנים נוספות והמערכת הושקה רק בינואר 2007. כך שאל תצפו יותר מדיי ל-2010.במיקרוסופט מודעים גם לזה, ולכן מקורות רבים טוענים כי שינוי השם כבר עכשיו הוא התקדמות וניסיון לעמוד הפעם בלוח הזמנים.

אז יש למה לצפות? תמיד יש.מי מפחד מ vista

מחבר: צבי פריד

מה לא אמרו עליה: שהיא איטית, שהיא מסורבלת, שהיא לא יציבה שהיא הכישלון הכי גדול של מיקרוסופט -ובכל זאת יש כמה אנשים מוזרים שהחליטו להתקין ולהשתמש בה, אני אחד מהם.

לאחר חודש שלם עם Vista, קשה מאוד לחזור לעבוד על XP, והסיבות לכך רבות ומגוונות.

לפני שאמשיך חשוב לי להדגיש ש vista אינה מתאימה לכל מחשב, על המחשב להיות

חזק אפילו יותר ממה שמיקרוסופט ממליצה על מנת שהמשתמש יוכל להנות מביצועים מעולים.

אז איך אני יודע אם vista מתאימה לי?

 • יש ברשותי לפטופ חדש - שהיום רובם מגיעים עם Vista Build-in.
 • יש לי בבית מחשב שולחני (PC) חזק.

Vista נבנתה בצורה חכמה יותר עבור ניידים שהפכו לכ"כ נפוצים בשנים האחרונות.

צריכת חשמל - בויסטה שיפרו את צריכת החשמל (קריטי למשתשמשי לפטופים), וניתן לבחור בין שלושה מצבי עבודה:
חסכוני, מאוזן, ומקסימום ביצועים.

Bitlocker - תכונה זו יודעת להצפין את הדיסק הקשיח, יעיל מאוד למנכ"לים שמאכסנים על הלפטופ מידע רגיש -
קיים בגרסאות Enterprise ו- Ultimate בלבד.

רשת אלחוטית - החיבור נעשה בצורה קלילה ופשוטה, ניתן לבחור באחד משלושה מצבי אבטחה:

ציבורי - במידה ואני יושב בבית קפה - מקסימום אבטחה.

עבודה - במידה ואני במקום העבודה שלי - פחות מאובטח ממצב ציבורי.

בית - במידה ואני מחובר לרשת הביתית שלי, הכי פחות מאובטח.

AERO - הממשק הגרפי המפורסם שיתרונו הגדול ביותר הוא היופי, וחסרונו הגדול ביותר הוא הפחתה בביצועים,
ולכן מאוד מומלץ לקנות כרטיס מסך נפרד (בעל מעבד וזיכרון עצמאים) בכדי להנות מביצועים גבוהים. לא קיים בגרסאת Home Basic.

גאדג'טים - כל מיני תוכנות מדליקות שיושבות בצד המסך כמו השעון המפורסם של vista, פתקאות, לוח שנה, תחזית מזג אויר,

ואין ספור גאדג'טים נוספים שאפשר להוריד מהאתר של מיקרוסופט, נוח ומהנה.

Media Center  - תוכנה מדהימה בה ניתן להנות מסרטים\תמונות\מוסיקה, אפשר לרכוש שלט מיוחד, לחבר את המחשב
למסך בסלון ולהנות מנוחות ומבידור ביתי נוסח שנות ה-2000.

תכונה זו קיימת בגירסאות Home Premium ו- Ultimate.

בשורה התחתונה:
ויסטה היא מערכת הפעלה מאובטחת יותר, מהנה יותר,  אשר אינה מתאימה לכל מחשב.

הממשק שלה ידידותי יותר למשתמש והרבה יותר מזמין.
אז לפני תבקשו מהטכנאי לשנמך ל-XP , חישבו פעמיים.

הוירוס ההרסני ביותר בעולם

הוירוס ההרסני ביותר בעולם
מחבר: צבי פריד
תאריך: 25/02/09

לפני מספר ימים  קיבלתי מייל מוזר שמזהיר בתוקף מפני מייל שעשוי להגיע אלי עם וירוס שמוחבא בתוך גלויה חיננית,
ואותו הוירוס אמור לשרוף לי את הכונן הקשיח כמו כן המייל אומר שחברת מייקרוסופט טוענת שזהו הוירוס ההרסני ביותרשנוצר אי פעם והתגלה ע"י תוכנת האנטיוירוס המפורסמת מקאפי וגם מקאפי עדיין לא מצאו פיתרון.

המייל הזה נשלח למיליוני אנשים ברחבי העולם ואני מניח שחלק גדול מכם קיבל את אותו המייל, ונבהל בדיוק כמוני.

אז בואו נעשה סדר בדברים:
אם אתם מקבלים מייל שנראה לכם חשוד משהו, מומלץ לא לפתוח, הרבה פעמים אלה הם וירוסים ושאר מזיקים או פרסומתלויאגרה\סיאליס. אני מאוד ממליץ להשתמש בפתרונות יעילים נגד דואר זבל בכדי למנוע אי נעימויות.

חלק מהוירוסים המופצים באמצעות המייל (דוגמאת הוירוס שתקף את פייסבוק) עלולים להישלח מחבר או אחד מאנשי
הקשר שלכם, לכן אם אתם חושדים - לא להתבייש להרים טלפון ולוודא שאכן איש הקשר שלח את אותו המייל בכוונה תחילה.

ועכשיו הרשו לי לחזור לעניין המייל המוזר.
לאחר חקירה שערכתי בסמטאות האפלות של האינטרנט, הסתבר לי שהמייל הזה שמסתובב ברשת כמה שבועות מזהירמפני מייל נושא וירוס בעל הכותרת "Postcard from Hallmark"ככל הנראה ואני מדגיש ככל הנראה, לפי מידע שכתובבמספר לא מבוטל של אתרים, הוא מכתב שרשרת פיקטיבי, אגדה אורבנית, וסביר להניח שאף אחד מכם לא באמתיקבל את ההודעה הנושאת את הוירוס ההרסני ביותר אי פעם, אבל ואני מדגיש אבל, אם תקבלו את המייל הזה אל תסתכנו בלפתוח אותו!

אז למדנו היום 2 דברים חשובים:

 • לעולם, אבל לעולם אל תפתחו מייל מוזר שלא ציפיתם לו, הוא עלול להכיל תוכנה זדונית שתפגע במחשבכם האישי.
 • מכתבי שרשרת הם בד"כ הונאה, ותמיד בסוף המכתב יכתב משהו כמו "אם לא תעביר את המכתב אז", מה שגורם לנו לשלוח בהיסטריה מוחלטת את המכתב ליקירינו שישלחו אותם ליקריהם וכולם יקדישו כמה דקות בשביל להבין מה לעזעזל רוצים מהם.

 

וזוהי ההגדרה של ויקיפדיה למושג: מכתב שרשרת
מכתב שרשרת הוא מכתב הכולל הודעה הקוראת לנמען ליצור מספר העתקים של המכתב ולהעבירם הלאה לנמענים נוספים.מכתב שרשרת יכול להיחשב כסוג של מם. שיטות נפוצות המשמשות במכתבי שרשרת כוללות מניפולציות רגשיות באמצעותסיפורים קורעי לב, תרמיות פירמידה להתעשרות מהירה וניצול של אמונות טפלות כדי לאיים על הנמען במזל רע, אלימות או אףמוות אם יעז "לשבור את השרשרת" ולא לשלוח הלאה את המכתב.

25GB - זה לא בשמיים

מחבר: צבי פריד
תאריך: 28/02/09

במסגרת שירותי הענן שלה, חברת מייקרוסופט החליטה להפתיע את כולנו ולחלק לכולם 25GB של נפח איכסון מקוון (Online)בחינם, אין כסף. השירות החדש מסדרת Windows Live נקרא SkyDrive,  או בתרגום חופשי - כונן אינטרנט.

אז מזה בכלל ולמה צריך את זה?
השירות נותן לשמור קבצים (מעין DiskOnKey) רק שלא צריך לסחוב אותו, ויותר טוב מכך, אין צורך לשלם עליו, השירות הוא חינמי לחלוטין. הדבר היחיד שצריך בשביל לשמור ב- SkyDrive הוא חיבור אינטרנט זמין.

windows sky

ישנה מגבלה של מקסימום 50MB לקובץ בודד, חוץ מזה תרגישו חופשי להעלות לשם מה שלבכם חפץ בו, תמונות, מוסיקה, סרטונים, מסמכים והשמיים הם הגבול.בנוסף יש אופציה לשתף תיקיות מסוימות כמו תיקיית המועדפים או תיקיית המסמכים, או כול תיקיה שתחליטו ליצור בדבר הנחמד הזה. קחו בחשבון שלהעלות קבצים לאינטרנט לוקח לא מעט זמן בארץ, התשתיות אינטרנט בישראל בד"כ אינן  סימטריות, לכן מהירות ההעלאה שלנו נמוכה בהרבה ממהירות ההורדה. עדיין אני מוצא את השירות שימושי הרבה יותר משלוח לעצמי קבצים למייל או להשתמש ב-Gpace ודומיו. שימו לב, למי שאין Live ID, (חשבון ב-Windows Live כמו זה של המסנג'ר)יצטרך למלא שאלון קצר ובסופו יוכל להשתשמש בשירות הנכסף.


חטאים ברשת: חלונות פופ-אפ

אחד הדברים המרגיזים ביותר בהם גולש עשוי להתקל בעת שהוא גולש ברשת האינטרנט הוא חלונות הפופ-אפ. ישנם מספר סוגי של חלונות פופ-אפ וכולם, ללא יוצא מן הכלל, מציקים, מפריעים, וגורמים הרבה יותר נזק מאשר תועלת, גם לגולשים וגם לבעלי האתר. למרות שחלונות הפופ-אפ אינם נמנים על החטאים החמורים והמזיקים ביותר הקיימים ברשת האינטרנט, הם ללא צל של ספק מהמרגיזים ביותר בהם אנחנו נתקלים במלך הגלישה שלנו

חטאים ברשת: גניבת רוחב פס

פעמים רבות קורה שאנשים מבצעים עבירות/פשעים מבלי שהם מודעים לחלוטין לכך שהם מבצעים עבירה. אחת הדוגמאות הנפוצות ביותר לעבירות אלה היא המקרה של גניבת רוחב פס. למעשה, אפשר לומר שרבים מבין בעלי האתרים מבצעים חטא זה, האנשים שעוברים על חוק זה מתחלקים לשתי קבוצות - בעלי האתרים חסרי הניסיון אשר אינם מודעים לבעייתיות שבמעשיהם, ובעלי האתרים המודעים היטב להשלכות מעשיהם, אך מעדיפים לפגוע באחרים בכדי להרוויח קצת בעצמם.

חטאים ברשת: דואר זבל

הגעתם מוקדם בבוקר למשרד כי אתם יודעים שמחכה לכם בתיבת הדואר אימייל חשוב, שחיכתם לו מספר ימים והוא קריטי להמשך הפרויקט עליו אתם עובדים, אתם פותחים את תיבת הדואר האלקטרוני וכמה עשרות הודעות חדשות נשפכות על הרצפה. אתם מבינים שההודעה שחיכיתם לה אינה בתיבת הדואר כלל. כשתבדקו את ההודעות במשיבון תגלו הודעה עצבנית על כך ששולח האימייל לא הצליח לשלוח אותו כי התיבה הייתה חסומה עקב עומס יתר.

האם אפל באמת כל כך מושלמת?

האם אפל כל כך מושלמת ? כנראה שכן
היום חברת אפל נחשבת לאחת מתעשיות הטכנולוגיה הגדולות ביותר בעולם כולו ובעולם המחשבים בפרט. אם עד לפני מספר שנים מיקרוסופט היו החברה המובילה בשוק, הבלתי מנוצחים, שתחרות איתם הייתה חסרת תועלת למתרים, הגיעו אפל שניסו לשנות את הסיטואציה וההגמוניה של מיקרוסופט. אפל הפכה ליצרנית כלי המחשוב המובילה בארה"ב. אפל יצרה לעצמה שם ומתמחה בייצור מוצרים באיכות מעולה.

שאלה גדולה - אפל או מיקרוסופט?

גם היום התחרות בין שתי מעצמות המחשבים הגדולות בעולם ממשיכה! לעולם היא לא באמת הפסיקה, החל משנות ה-70 המאוחרות. אפילו אם לכל אחת מהחברות היו עליות וירידות, תמיד היה ביניהן את המתח באוויר. ה"קרב" בין אפל ומיקרוסופט היה וימשיך להיות נושא מושלם ללמידה על מאבק מוחות והמצאות חדשניות בין עסקים ואפילו לכתיבת ספרים באוניברסיטאות הטובות העולם.

כך משתמשים באינטרנט כאמצעי אכיפה

בארה"ב לומדים ומבינים היום כיצד לנצל את הטכנולוגיה הממוחשבת גם לשימוש באכיפה בעבירות תנועה. צעיר כבן 20 המתגורר במדינת רוד איילנד שבארה"ב, נהג תחת השפעת אלכוהול ודרס אישה שנפצעה קשה ואושפזה בבית החולים. הצעיר נכנס לתהליכי משפט, אך לא היה במעצר.שבועות מספר לאחר מכך, יצא הצעיר לבילוי עם חברים בליל כל הקדושים כשהוא מחופש בבגדי אסיר. הצעיר למרבה האירוניה לא חשב על התוצאות העתידיות.

Apple Macbook - חוות דעת וסקירה

Apple Macebook חוות דעת וסקירה
"אפל" הכריזה על היציאה שוברת הלבבות. מחשב נייד מדגם Macbook. שנה בלבד לאחר מכן, הכריזה אפל על גרסתו המעודכנת של הנייד, שיכול לפעול עם מעבד ה-core2duo, שפותח על ידי Intel. נתחיל בהסתכלות על העיצוב שלו. קטן, בא בשני צבעים, שחור או לבן וברגע שתסתכלו עליו, סביר להניח שהאישונים שלכם יתרחבו. הוא ללא ספק מרשים במיוחד. עובי גופו של ה- Macbook, הוא 3.2 ס"מ בלבד בזמן שמשקלו הוא מהנמוכים בשוק, 2.7 ק"ג בלבד.

Google יוצאת נגד שגיאות כתיב (ומנצחת)

גוגל פנתה לפורום בוררות המשמש כחלופה לבית משפט וזכתה - גוף בשם "פורום הבוררות הלאומי" (The National Arbitration Forum), המשמש כחלופה חוקית לבתי-משפט, פסק לטובתה של Google לאחר שזו טענה כי סרגיי גרידסוב, תושב סנט פטרסבורג ברוסיה, הקים באופן בלתי חוקי אתרי אינטרנט המנצלים טעויות הקלדה של גולשים המבקשים להגיע לאתר Google. כתובות האינטרנט של האתרים הן: googkle.com, ghoogle.com

חשמל סטטי - גם זה יכול להזיק למחשב שלי?

פליטות של חשמל סטטי הן דבר נפוץ ביותר בחיי היומיום שלנו. גוף האדם מעביר חשמל סטטי כשאנחנו הולכים למכוניתנו, כשאנחנו מנפחים בלון או אפילו כשאנחנו פותחים דלת. אלו הם סוגים מעטים שלא משפיעים עלינו רבות. אולי אנחנו נבהלים קצת, אבל שוכחים מזה אחרי רגע. אם הבזק סטטי ברמה הזו שלא משפיעה על גופנו, מה שקורה בתוך המחשב שלנו הוא סיפור אחר לגמרי.


פליטות של חשמל סטטי הן דבר נפוץ בחיי היומיום שלנו. כשאנחנו הולכים למכוניתנו, כשאנחנו מנפחים בלון או אפילו כשאנחנו פותחים דלת. אלו הם סוגים מעטים שלא משפיעים עלינו רבות. אולי אנחנו נבהלים קצת, אבל שוכחים מזה אחרי רגע. אם הבזק סטטי ברמה הזו שלא משפיעה עלינו קוראת בתוך המחשב שלנו, זה כבר סיפור אחר.

בכל פעם שאנחנו פותחים את אריזת המחשב החיצונית, עלינו להיות מודעים לסכנות הסטטיות הצפויות לנו. כמו בכל מקום היוצר חיכוך, גם בתוך מחשבנו ישנם חלקיקים רבים היוצרים חיכוכים, שבמקרים רבים אפילו אינם נראים לעין, ואפילו הם עלולים לגרום לשוק סטטי.

איך נוכל למנוע זאת? הנה כמה שלבים שיעזרו לנו:                                

תחילה נאמר שזהו רעיון לא רע לרכוש רצועה אנטי סטטית. רצועה כזו אנו מניחים על פרק כף היד שלנו ומה שבעצם היא עושה זה לבודד את הזרם החשמלי מגופנו. כי הרי גוף האדם גם הוא מוליך חשמלי. מומלץ לעקוב אחרי הוראות השימוש לפני השימוש בכל רצועות אלה, אך הן בהחלט יכולות לעזור. את הרצועות ניתן לרכוש בחנויות למוצרי חשמל ובניה. אם אתם יודעים שבפניכם עבודה רבה מול המחשב הפתוח, גם שטיחון קטן מתחת לאזור העבודה יוכל לעזור.

אך כמובן אנו יודעים שרצועות אלה הן לא דבר נפוץ במיוחד ולכן גם אם אין לכם אותן זה לא סוף העולם. נניח שמחשבכם יש הארקה. תוכלו להאריק גם את גופכם האישי בעזרת שמירה על מגע של יד אחת בלבד עם מסגרת הברזל העוטפת את המחשב מבפנים. מסגרת זו כמובן מוליכה חשמל והנחת שתי הידיים עליה עלולה לגרום להאצת השוק הסטטי ולכן עדיף להימנע מכך. דבר נוסף וחשוב הוא לנתק את כבל החשמל ממקור החשמל. מומלץ אפילו לבדוק אם על ספק הכוח ישנו מתג קטן ולשנותו ממצב פעילות למצב של הפסקת פעילות, אך בכל מקרה מומלץ להסיר את הכבל ממקור החשמל. לעולם אין לעבוד על מחשב פתוח כשהמחשב בפעולה!

אם מחשבכם מחובר אל תוך מפצל המחוברים אליו מכשירים חשמליים נוספים, מומלץ מאוד לנתק גם אותו. אם קיים על המפצל מתג כיבוי והפעלה, תוכלו גם לשנות את המתג למצב כבוי. דבר נוסף שיעזור למחשבכם להישאר מוארק הוא חיבור מוליך כלשהו ממחשבכם לאדמה, בדיוק כמו שעושים עם מכוניות, ואפילו עם גוף האדם. שוב, מומלץ שתחת זה יהיה שטיחון או חפץ כלשהו שיבודד מהרצפה.

גופו של אדם ממוצע יכול לספוג כ-25,000 וולט של פליטה סטטית. זה נשמע כמו הרבה, אך אל תבדקו את עצמכם. חשוב מאוד להקפיד על הכללים כשמתעסקים עם מחשב פתוח. זה לא אומר שמחשב יכול לספוג 25,000 וולט. נזק כזה יוכל לפגוע רבות במחשבכם באופן ניכר! כרטיסי הזיכרון שלכם הינם החלקים הרגישים ביותר לפליטות סטטיות ועלולים להיפגע באופן משמעותי מה שיגרום להודעות שגיאה ומסכים כחולים רבים. ולכן עליכם להשקיע באמצעים המונעים, מחשבכם יודה לכם. אם מחשבכם קר, נסו להגיע איתו לטמפרטורת החדר. פליטות סטטיות נפוצות הרבה יותר בקור ובמזג אוויר יבש. והדבר החשוב ביותר, עשו כל דבר בשיקול דעת מתון ובהגיון.

בהצלחה.

החלפת שרת – לא סיפור פשוט (בעיות נפוצות ודגשים בהחלפת שרתים)

השרת הינו שחקן ראשי בכל הקשור לאחסון ולתחזוקת המידע במוסדות וארגונים שונים. חשיבותו לארגון הינה קריטית, ולו בשל הצורך התמידי בנגישות מהירה וחלקה אל מאגרי המידע המצויים בו מצד גורמים שונים. לעיתים קרובות נדרש השרת להתמודד בו זמנית עם מספר רב של בקשות גישה אל אותם מאגרי המידע. מכאן ניתן להסיק ששרת כזה חייב להיות אמין, חזק ומהיר, על מנת לאחסן את המידע הרב, לשמור אותו, וכמובן לאפשר את זמינותו לטובת עובדי הארגון המורשים לכך בכל עת.

חזור