כתבות בנושא אבטחת מידע

להבין את וירוס הכופר

וירוס הכופר הוא איום אבטחת המידע הגדול ביותר כיום, הסוחט מיליארדי דולרים מאנשים פרטיים ועסקים בכל הגדלים. בראיון זה אלון צוקר, מומחה אבטחת מידע ומנכ"ל חברת SOPHTIX ייתן כלים להבין טוב יותר את האיום וכיצד ניתן להתמודד מולו. ראיון ראשון בסדרה.

וירוסים וסכנות בגלישה בסלולארי

ממש כמו רשת האינטרנט, הטלפון הסלולארי מצא את דרכו לתוך מארג חיי היום-יום של כולנו. צעירים ומבוגרים כאחד, אנשים פרטיים, עובדים ובעלי עסקים, כולם מחזיקים לפחות בסלולארי אחד וקשה לדמיין את העולם שלנו ובטח שאת העולם העסקי מתנהל ללא כלי העבודה הנוח והיעיל הזה.

הטלפון הסלולארי משמש אותנו ככלי עבודה עיקרי ומעבר לתפקוד הראשוני והבסיסי שלו ככלי תקשורת לקביעת פגישות וכיו"ב, רבים משתמשים בו כיומן, כלי לשמירה והעברה של קבצים ותכנים חיוניים לעסק, כלי לגישה למערכות ניטור ושליטה בעסקים, ועוד.

המידע על הסלולארי שלך נגיש לקהל הרחב ובקלות.


כמותו ורמת סיווגו של המידע הארגוני המצטבר במכשיר הסלולארי של האדם הממוצע הוא עצום ולרוב המוחלט של האוכלוסייה, פרטיים ואנשי עסקים כאחד, אין תפיסה אמיתית ורחבה לגבי אופיו של מידע זה.

מעבר לדברים שהם כמעט בגדר מובנים מאליו, כגון מצבור ההודעות (מסרונים) ששלחת וקיבלת לאורך הזמן, ספר הטלפונים שלך וכל המידע שבתוכו (דוא"ל, כתובות וכיו"ב), היומן שלך ובעצם כל מידע ששמרת על גבי המכשיר, ישנו עוד מידע רגיש במיוחד שקשור ישירות לטלפונים החכמים והגישה שלהם לרשת האינטרנט.

הגישה לדואר-האלקטרוני שלך נגישה ופרוצה בסלולארי שלך, כאשר שם המשתמש והסיסמא שמורים במערכת, כך גם הגישה לחשבונות נוספים, החל ברשתות החברתיות וכלה בגישה לממשק הניהול של העסק שלך, בעצם לכל חשבון שהתחברת אליו דרך הסלולארי. הנוחות והיעילות המודרנית שהטלפון הסלולארי שלך מאפשר מגיעה עם מחיר ומחיר זה עלול להיות כבד, בייחוד כאשר מדובר במגזר העסקי ובענייני עבודה, שם לעיתים קרובות נדרשת דיסקרטיות, שלא לומר סודיות.

המחיר הוא הקלות המפתיעה בה ניתן לעקוב ולרגל אחרי הסלולארי שלך ואף לפרוץ אליו ולמשוך ממנו כל פיסת מידע שהפורץ מחפש.
זה מתחיל באישורים הגורפים שאנחנו נותנים לאפליקציות שונות למידע שלנו, פעולה שגרתית של אישור התקנה שרוב משתמשי הסלולר מבצעים על בסיס יומיומי ומבלי לחשוב פעמיים.
זה ממשיך באפליקציות שנוצרו בדיוק לצורך זה ונותנות שירותי מעקב מקיפים הכוללים הקלטה והאזנה לשיחות שלכם, קבלה של תדפיס מלא של המסרונים שלכם, גישה לכל מידע המאוכסן על המכשיר שלכם וכמובן שמעקב אחרי תנועת המכשיר ובעצם התנועה שלכם וכל זה כשירות הניתן במחיר נגיש ודרך רשת האינטרנט.

הגנו על המידע שלכם בסלולארי
תוכנות הפריצה, המעקב והריגול מתקדמות ובקצב מהיר ומותאמות שוב ושוב לטלפונים הפופולאריים ביותר וזאת בכדי לכסות כמה שיותר קהל ולזכות בלקוחות.

הסלולארי שלכם הוא המטרה, וככל שהוא יותר פופולארי, כך ההתקפות מתוחכמות יותר.


בעלי האייפון לדוגמא, המופעל ע"י מערכת ההפעלה iOS6 ניתנים למעקב מלא דרך שירותים אינטרנטיים המאפשרים לא רק הקלטה של שיחות, אלא אף האזנה לשיחות חיות, מעקב מלא אחרי שירותי IM (פייסבוק, וייבר, סקייפ וכיו"ב), הפעלתו של המיקרופון מרחוק תוך האזנה והקלטה לסביבה בה אתם נמצאים (פגישות עסקיות לדוגמא),
מעקב אחרי אימיילים, מעקב כללי, משיכת כל התמונות, הווידיאו ושאר קבצי המולטימדיה ועוד.

האנדרואיד חשוף לפריצות ומעקבים לא פחות מהאייפון ובין שני הטלפונים החכמים הללו, שהם הפופולאריים והנפוצים בעולם, הרי שרוב העסקים, העובדים והאנשים הפרטיים חשופים בצורה מלאה למעקב מכל סוג ובקלות.

השורה התחתונה היא המודעות שלכם,
לא רק לסכנה הכרוכה בניהול עסקים ועובדים דרך הסלולארי, אלא גם לעובדה כי ישנו פיתרון והוא מגיע בצורת אחריות ונקיטת כל כללי הזהירות ההכרחיים להגנה על הטלפון שלכם, ממש כמו על המחשב, שהרי כיום הסלולארי הוא מחשב כיס לכל דבר ובייחוד לבעלי עסקים ועובדים.

לפתרונות אבטחה במובייל נשמח לייעץ ולעזור 077-7782800

צוות גיני. This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

כלים חינמיים לאבטחת מידע

אבטחת מידע פירושה הגנה על מערכות מחשב כנגד איומים וסיכונים שעלולים לפגוע בהן. כשמדברים על אבטחת מידע, הכוונה היא הן לאבטחה פיזית והן לאבטחה וירטואלית. כלומר שמירה על רכיבי המארז מצד אחד, ושמירה על המידע שנאגר במחשב מצד שני. תמיד נוכל למצוא את אותם אנשים אשר ממעיטים בחשיבות אבטחת המידע שלהם. לעיתים קרובות, בשלב מאוחר יותר הם יבינו כי עשו טעות מרה. הרי בסופו של דבר לכל אחד מאתנו יש מידע חשוב במחשב. בין אם מדובר במסד נתונים של חברות גדולות או בסיסמא "זניחה" של אחד המשתמשים שלכם. אף על פי שאבטחה אבסולוטית אינה קיימת, מומלץ להשתמש באפשרויות המוצעות קיום על מנת להגן על מה שחשוב לנו בצורה הטובה ביותר.

תחום אבטחת מידע משתנה ומתפתח בקצב מטאורי, באופן המחייב ערנות מצד משתמשי המחשב. לפיכך, ובכדי שהחיים שלכם יהיו קלים, החלטנו להציג בפניכם את התוכנות החינמיות המובילות בתחום אבטחת המידע.

תוכנות מומלצות לאבטחת מידע:

בשוק יש מספר רב של תוכנות להגנה על מערכות המחשוב, אולם חלקן מתבלטות מעל השאר. היקף ההגנה שהתוכנה מספקת מבדיל בין האחת לאחרת. התוכנות הבאות שנסקור, מציעות אבטחה ברמה הגבוהה ביותר, ובו בזמן הן חינמיות.

הגנה מפני ווירוסים:

Avast - אנטי ווירוס פופולרי שזכה לפרסום בשל העובדה שהוא שומר על סטנדרטים של אבטחה ברמה גבוהה, על אף העובדה שהוא מוצע באופן חינמי לקהל הרחב.

קישור: www.avast.com

ClamWin - אנטי ווירוס מפורסם שמציע הגנה יעילה ובטוחה לווינדוס ולינוקס. התוכנה פועלת בשיטת קוד פתוח, כלומר קוד המקור של התוכנה פתוח ונגיש. עובדה זו מאפשרת לכל מפתח לערוך את קוד התוכנה ולפרסם גרסה מעודכנת שלה. אפשרות זו עוזרת לתוכנה להתפתח באופן מואץ ויעיל, כך שאם יש ווירוס חדש אחד המפתחים יוכל לבצע עדכון מהיר מיד לאחר שגילה אותו.

קישור: www.clamwin.com

הגנה מפני רוגלות:

Ad-Aware - חברת התוכנה המפורסמת, לאבה-סופט, השיקה לאחרונה תוכנה המשלבת בין הגנה מפני רוגלות לבין הגנה מפני ווירוסים, כאשר הם פועלים זה לצד זה באופן אופטימלי. התוכנה מוצעת באופן חינמי לכל מי שיחשוק בה. במידה ותרצו להשתמש בגרסה משודרגת של התוכנה, המתאימה יותר ללקוחות עסקיים, תוכלו לשלם עוד סכום קטן ולהשאר בראש שקט, תוך כדי הידיעה שהמחשב שלכם בידיים טובות.

קישור: http://www.lavasoft.com

תוכנות פיירוול:

Comodo Firewall – אחת מתוכנות הפיירול המפורסמות בעולם. חברת Comodo  מציעה גרסה חינמית המיועדת למשתמש הביתי, לצד גרסה בתשלום, המשלבת בין האנטי ווירוס האיכותי של החברה, לבין הפיירול המפורסם שלהם.

קישור: https://personalfirewall.comodo.com/

ZoneAlarm Firewall – תוכנות הפיירוול הראשונה בעולם, אשר פותחה על ידי צוות המתכנתים של החברה הישראלית Check Point. התוכנה נמצאת בשימוש אצל מליוני אנשים ומהווה בסיס איתן ויציב בעבור אלה המעוניינים להגן על מחשבם. התוכנה מוצעת בגרסה חינמית, לצד גרסה בתשלום המציעה אבטחה מורחבת יותר.

קישור: http://www.zonealarm.com/

גלישה אנונימית:

Tor – הדפדפן האנונימי Tor יעזור לכם לשמור על הפרטיות שלכם בזמן הגלישה באינטרנט. התוכנה משתמשת בפרוקסי, בצורה כזאת שתוכלו להשאר אנונימיים בזמן הגלישה. התוכנה פועלת בקוד פתוח והאבטחה שלה משתפרת באופן קבוע. תוכלו להוריד את הדפדפן בחינם דרך האתר הרשמי.

קישור: https://www.torproject.org/

דפדפנים לגלישה באינטרנט

Chrome – הדפדפן החינמי של גוגל מעוצב באופן מינימליסטי ומציע גלישה מהירה ובטוחה. כיום הוא הדפדפן הפופולרי ביותר בעולם.

קישור: http://www.google.com/chrome/

Firefox – דפדפן מאובטח ונוח שמוצע לשימוש בחינם.

קישור: https://www.mozilla.org/he/firefox/new/

האם המחשב שלך באמת מאובטח?

האם המחשב שלך באמת מאובטח: לא בטוח כל כך
גניבת זהות אישית והתחזות היא בעיה שהולכת וגדלה באופן משמעותי בשנים האחרונות ככל שהטכנולוגיה מתפתחת ואנחנו נהיים תלויים יותר ויותר באינטרנט. ניתן לקחת דוגמאות אפילו מחברות כרטיסי האשראי ומהבנקים למיניהם, שצריכים להתמודד עם זייפנים באופן יומיומי על מנת למנוע גניבות של כספים. מה שאנחנו באמת צריכים לזכור, זה שאם חברות גדולות חשופות לפריצות האקרים שונים, אז איפה זה שם אותנו? האם המחשבים שלנו מאובטחים יותר?

טיפים להגנה על המחשב מפני האקרים

איך להגן על המחשב מפני האקרים?
אף אחד מאיתנו אינו רוצה ליפול קורבן למתקפת האקרים על מחשבו האישי, להתקפה שכזו יכולות להיות השלכות רבות, אז מה בכל זאת ניתן לעשות כדי לצמצם למינימום הניתן את האפשרות שמישהו אי שם יוכל לפרוץ לנו אל המחשב ולגנוב ממנו מידע יקר? מסתבר שישנן לא מעט פעולות ואמצעים, רובם אגב פשוטים מאוד, בהם יכול לנקוט כל אחד מאתנו, על מנת להתגונן כנגד סיכונים אלו.

אבטחת מידע - טיפים למשתמש

אבטחת מידע במחשבים: טיפים למשתמש
אבטחת מערכות מידע היא עולם רחב. בעיקרו של דבר, מטרתה היא אחת : הגנה על מערכות מחשב מפני סיכונים המאיימים עליהם, בעיקר סיכונים המגיעים בעקבות כך שכמט כל משב מחובר כיום לרשת האינטרנט. באופן כללי, היא כוללת אבטחה פיזית של המבנה בו נמצאות מערכות המחשוב, אבטחת ציוד המחשוב (החומרה) כמו גם אבטחת התוכנה והמידע האגור בה.

טיפים לבחירת תוכנת אנטי וירוס למחשב הביתי

בין אם אתם משתמשים במחשב האישי שלכם לצרכי גלישה, הורדות סרטים מוזיקה, אחסון של תמונות ומסמכים וסביר להניח שרובנו עושים שימוש בכל אלה ועוד, משמעות הדבר היא שבמחשב של כל אחד מאתנו מאוחסן מידע חשוב. לעיתים מדובר גם במידע רגיש. אנו רוצים לשמור את המידע הזה זמין לנו כל אימת שנזדקק לו, וכמובן גם להגן על פרטיות המידע שלנו כדי שלא ייפול חלילה לידיים לא רצויות.

חזור