הגנה מוירוס כופר

בשנים האחרונות חלה עלייה דרמטית בהיקף הפגיעות של וירוס הכופר, המהווה ערוץ הכנסה רווחי ביותר עבור פושעי סייבר ברחבי העולם. על פי נתונים ממחקר שערכה חברת IBM, חלה עלייה דרמטית במספר הניסיונות לשתול וירוס כופר באמצעות אימיילים. מומחים מעריכים, כי תעשיית וירוס הכופר הכניסה לפושעים כמיליארד דולר בשנת 2016.

כיצד שונה וירוס הכופר מיתר הוירוסים ?

וירוס הכופר מצפין את כל המידע המאוחסן במחשב אליו הוא חדר, ובכל המחשבים או השרתים הקשורים אליו, ובכך למעשה משתק את פעולתם. המידע מוחזק כבן ערובה, עד אשר ישולמו דמי השחרור שצוינו עבורו. בשונה מתקיפות האקרים השותלים וירוסים מכוונת זדון או מכוונת ריגול תעשייתי, אין בכוונת התוקפים לעשות שימוש כלשהו במידע שהוצפן. הוירוס תוקף אנשים פרטיים, חברות וארגונים, ואינו חס על ארגונים ממשלתיים ובתי חולים. המחקר של חברת IBM מצא כי 70% מהעסקים המותקפים שילמו את דמי הכופר, על מנת לקבל את המידע היקר שלהם בחזרה, וכי מחציתם שילמו סכומים הגבוהים מ-10,000$.

נכונותם של עסקים ומשתמשים פרטיים לשלם על מנת לשחרר את המידע שלהם, מחזקת את המודל העסקי המפוקפק ומפתה פושעי סייבר נוספים להיכנס לשוק ולייצר תוכנות כופר מתוחכמות ואכזריות יותר, במטרה להתגבר על מערכות ההגנה הקיימות, כך שמוטציות חדשות של הוירוס יוצאות לשוק בקצב מסחרר, ההולך ומתגבר כל הזמן.

מרבית העסקים כיום, נופלים קורבן לניסיונות הסחיטה של וירוס הכופר, ועל כן ההמלצה החד-משמעית היא להיערך בכל האמצעים המתאימים, על מנת לשפר את יכולת ההתאוששות.

genie מציעה את המערך המקיף ביותר להתגוננות מפני וירוס כופר, במודל שלוש השכבות:

1. התקנת תוכנה מהפכנית – תוכנה זו משבשת את יכולתו של וירוס הכופר להשתלט על המידע
2. הקמת מערך גיבוי ושחזור - המבטיח התאוששות מהירה במקרה של התקפה
3. הטמעת מתודולוגיות הגנה מקדימה – המקטינות את סיכויי הפלישה וההתפשטות של הוירוס בארגון, באמצעות טיפול במרכיב האנושי, וזאת בנוסף על הקשחת מערכות פיזית בארגון. 

מערך שלוש השכבות של ג'יני הוא חלק מהותי מה-DRP של ארגונים להתמודדות עם וירוס הכופר, ומהווה כיום את הפתרון המקיף והמתקדם בישראל לטיפול בנושא.
יש לכם שאלות בנושא וירוס כופר? לנו יש תשובות! היכנסו לקרוא 
רוצים לשמוע עוד? אנו מציעים פגישת ייעוץ על כוס קפה עם מומחי האבטחה שלנו.

חזור