ווירטואליזציית עסקים קטנים ובינוניים

כמויות המידע הממוחשב בעולם הולכת וגדלה באופן מתמיד ולכן לא רחוק היום שבו כמות המידע תגבר על מספר האנשים אשר מסוגלים לטפל בה ולכן, ווירטואליזציה היא הכרחית בעולם המחשוב העסקי של ימיינו, ניתן להגיד שרוב העסקים כיום מחולקים לשני סוגים: סוג ראשון מאפיין עסקים שעברו לעבוד עם טכנולגיית ענן והעבירו שירותים ל-cloud והסוג השני אלו עסקים שיעברו לענן בעתיד.

ווירטואליזציית עסקים קטנים ובינוניים
כמות המידע בעולם עולה באופן מתמיד משנה לשנה ולא רחוק היום שבו תעלה כמות המידע על מספר האנשים אשר מסוגלים לטפל בה ולכן, ווירטואליזציה היא כיום כורח בעולם המחשוב העסקי העכשווי, ניתן להגיד שרוב העסקים כיום מחולקים לשני סוגים, סוג אחד מאפיין עסקים שעברו לעבוד עם טכנולגיית ענן והעבירו שירותים ל-cloud והסוג השני אלו עסקים שיעברו לענן בעתיד.

מנהלים של עסקים קטנים ובינוניים מתחילים להבין כיום את היתרונות החשובים של ווירטואליזיה במערכי מחשוב העסק שלהם ועוברים באופן גובר אל מנגנונים איכותיים יותר, לשליטה ובקרה על ההוצאות של טכנולוגיית המידע. אם בעבר היה צורך בשכירת אנשי מקצוע לתחום ה-IT, כיום, ניתן בעלות פחותה ממשכורת איש IT אחד, להוציא את אחריות האחזקה מהעסק ולהעביר אותה לענן. החסכון האמיתי אינו מתבטא רק בכסף, גם זמן וכאב ראש עצום למנהלים ואנשי המידע נחסך כאן.

מחשוב ענן – חסכון כספי
רובם של העסקים הקטנים והבינוניים (SMB) אינם מסוגלים להעמיד מחלקות IT – In House ולכן, העול ייפול על אדם אחד בארגון, עליו מוטלות כל המשימות המורכבות הנדרשות מתחזוקת מידע. בזמני חופשות, מחלות ומילואים לרוב ארגונים ועסקים אלו ניצבים בפני שוקת שבורה ביום אסון. ולכן, יותר ויותר עסקים פונים כיום אל חברות IT המספקות שירותי גיבוי מרחוק בתשלום חודשי קבוע וצפוי. העברתו של המידע העסקי באופן מאובטח אל שרתים המרוחקים מהעסק, יחד עם שירותי גיבוי ושחזור אוטומטיים ללא תלות במערכי גיבוי מקומיים, חוסך לעסק כסף וכאבי ראש.

ההשפעה הכלכלית של השינוי התפיסתי היא עצומה עבור חברות ועסקים, במיוחד אלו הקטנים יותר, עיקרו של שינוי זה יהיה בעיקר על אספקה וניהול שירותי IT עבור עסקים קטנים ובינוניים והנטל של  אבטחת מידע רגיש יכולה כיום, לעבור בחלקה הארי אל מיקור חוץ, אמנם חשוב תמיד לשמור עותקי  מידע גם בשרתי הגיבוי המסורתיים, את האחריות להבטיח תאימות לביטחון הארגוני, תוך ניצול מלא של היתרונות של מחשוב הענן. שירות גיבוי מרוחק מקצועי אמיתי, מתבצע רק לאחר הצפנה, קידוד ודחיסה, והארגון ישלם רק על הנפח אשר הוא שלח בפועל לענן בחיוב חודשי מוכר.

פתרון גיבוי לענן
חברת genie שירותי מחשוב בנתה לאחרונה מערכת גיבוי ענן לעסקים, הנעדרת בצורך בהתקנה של חומרה כלל, המערכת GSafe מיועדת בעיקר עבור עסקים קטנים ובינוניים להגנה על ליבת המידע העסקי שלהם וכבר פועלת בהצלחה יוצאת מן הכלל במספר ארגונים גדולים, בינוניים ואף בעסקים קטנים שכבר הצטרפו והתקדמו לענן ונהנים מההצלחה הרבה של מערכת גיבוי הענן Gsafe בתשלום חודשי קבוע על השירות ונהנים גם מתמיכה אנושית רצופה ווידוא אנושי של הגיבויים בצד השרת.

אנשי המחשוב של genie מתקינים את תוכנת הגיבוי על מחשבי הלקוח ולאחר גיבוי ראשוני, כל גיבוי שיבוצע מאותו רגע יהיה על הדלטות, כלומר, התוכנה תדע לזהות את השינויים אשר חלו בקבצים מאז הגיבוי האחרון ולשמור אך ורק אותם, להאצת התהליך. כל משתמש בוחר לעצמו מפתח הצפנה (סיסמה) סודי, רק עימו ניתן לשחזר את המידע, ורק לאחר ההצפנה על מחשב הלקוח המידע המוצפן מועבר דרך רשת האינטרנט. המערכת מגבה את כל סוגי הקבצים ומערכות המידע, תומכת בכל מערכות ההפעלה הנפוצות. הגיבויים עצמם מתבצעים באופן אוטומטי בתזמונים שנקבעים ע"י המשתמשים ונשלחים אל שרת מרוחק בעל מערך גיבוי משני (רפליקציה) ובעל הזנת מתח כפולה, עם שני מחוללי חשמל נפרדים לגיבוי, בחווה היחידה בישראל בעלת תו תקן אירופאי. פרט חשוב מאוד שאנו באים לבחור היכן לאחסן את ליבת המידע העסקי שלנו.

לסיכום
עסקים אשר ישכילו להשתמש בתבונה בשירותי מחשוב ענן חכמים לצרכים הייעודיים של הארגון יוכלו לייעל את ההתנהלות הפיננסית, הבטיחות וגם את סעיף ההוצאות על טכנולוגיית מידע. בחינת מעבר הארגון אל שירותי גיבוי ענן כפתרון גיבוי עיקרי או משלים, תקדם את העסק בזירת הוירטואליזציה ושימוש באפליקציות וירטואליות, ככל הנראה לעין, רק יילך ויגבר בעתיד הקרוב.

חזור