Apple Macbook – חוות דעת וסקירה

Apple Macbook חוות דעת וסקירה
"אפל" הכריזה על היציאה שוברת הלבבות. מחשב נייד מדגם Macbook. שנה בלבד לאחר מכן, הכריזה אפל על גרסתו המעודכנת של הנייד, שיכול לפעול עם מעבד ה-core2duo, שפותח על ידי Intel. נתחיל בהסתכלות על העיצוב שלו. קטן, בא בשני צבעים, שחור או לבן וברגע שתסתכלו עליו, סביר להניח שהאישונים שלכם יתרחבו. הוא ללא ספק מרשים במיוחד. עובי גופו של ה- Macbook, הוא 3.2 ס"מ בלבד בזמן שמשקלו מהנמוכים בשוק, 2.7 ק"ג בלבד.

לא לפני זמן רב הפציעה "אפל" עם היציאה שוברת הלבבות. מחשב נייד מדגם APPLE Macbook. שנה בלבד לאחר יציאתו, הביאה אפל את גרסתו המעודכנת של הנייד, שיכול לפעול עם מעבד ה-core2duo, שפותח על ידי Intel.

אז בואו נתחיל בלחקור את העיצוב שלו. קטן, בא בשני צבעים, שחור או לבן וברגע שתסתכלו עליו, סביר להניח שהאישונים שלכם יתרחבו. הוא ללא ספק מרשים במיוחד. עובי גופו של ה- Macbook, הוא 3.2 ס"מ בלבד, בזמן שמשקלו 2.7 ק"ג בלבד. תכונות אלה, קונות בקלות את עיניי כל משתמש. הרי רובנו מחפשים מחשב נייד קל ככל האפשר והכי קרוב ודומה למחברת שקיים. מרקמו והקייס החיצוני של המחשב מאפשר לשמור אותו מתנאי טמפרטורה ומצבי לחץ שונים שיוכלו לאפשר אורח חיים ארוך יותר של המחשב.

גופו של הנייד מגיע עם גימורים של כסף מעודן שגורמים לעיצובו להיות כל כך אלגנטי, כזה שלא תוכלו להעלים ממנו את מבטכם. גורם המשקל מגיע בזכות רפידת האלומיניום שעוטפת את המחשב.

נפתח את ה- Macbook נגלה את מה שרבים בחברה מתארים – הנס המדעי של ה-Macbook. המקלדת כמו המחשב כולו מעוצבת באופן אלגנטי ופשוט למדיי. בנוסף ללחצני המקלדת הסטנדרטים והחיוניים תוכלו למצוא על לוח המקשים לחצן אחד נוסף בלבד שהוא לחצן ההפעלה של המחשב. בניגוד לרוב המחשבים הניידים שעליהם תוכלו למצוא לחצנים רבים אחרים בעלי תפקידים שונים. תלוי איך מסתכלים על זה, תוכלו לשפוט את ה-Macbook בתור דגם פשוט למדי או דווקא להפך, בתוך דגם מיוחד שלא דומה לכל השאר.

בצידו העליון של המחשב הפתוח נראה את מסך ה-LCD 13.3 אינץ' רחב, שנותן לנו לראות כל תמונה באופן מושלם ומעודן מתי שרק נרצה. הראות חדה במיוחד ונקייה כקריסטל. אין ספק שמסך ה-LCD לוקח חלק משמעותי בפלט התמונה החדה והברורה, זה לא מפליא בכלל, כשפועלים דרך מסך-LCD בעל רזולוציה של 1280 על 800 פיקסלים. בעניין עיצוב המקלדת, אפשר להסתכל עליה בשני דרכים. למרות פשטותה יש משהו מאוד מיוחד במראה שלה, משהו שפשוט מעורר התלהבות. המקלדת במראה וגם ברגש נותנת את רגש התגובה תוך כדי לחיצה על כל אחד ממקשיה, גורם זה יוכל להוסיף לנוחיותו המיוחדת של המחשב. זה אולי נשמע שאנחנו מפרגנים קצת יותר מדיי ל-Macbook ורק התחלנו את הסקירה, אך זה פשוט כך. המקלדת נוחה באופן יוצא דופן, וגם פד העכבר מגיב באופן מאוזן ומהיר, אך לא מיוחד לעומת מחשבים ניידים אחרים.

מהמראה החיצוני נעבור קצת לחלקים הפנימיים. גם פנימה, המחשב לא מאכזב במיוחד. נתחיל בדיסק הקשיח. במחשב זה נוכל למצוא משהו שלא נוכל אולי למצוא במחשבים רבים אחרים, דיסק קשיח שמסוגל להכיל למעלה מ-250 GB. ברוב המחשבים הניידים כיום נוכל לקבל אותם עם 70-150GB מקום אחסון, אז אין ספק שהדיסק הקשיח של ה-Macbook מרשים במיוחד. לכן אל תדאגו בנוגע לכמות החומר אותה תרצו לאחסן, המחשב יעשה את זה בשבילכם. כבר מתחילת הסקירה, המבינים בינינו יוכלו לדעת כמה חזק המעבד החדש שעודכן בדגם המעודכן של המחשב. המעבד החדש מבית Intel, core2duo, בגודל של 3MG , הופך את ה-Macbook לאחד המחשבים החזקים ביותר בקרב כל המתחרים.

גם בחיבורים החיצוניים ה- Macbook לא מאכזב, הוא מגיע עם כניסת USB 2.0, ונוסף על כך גם עם כניסת FireWire 400, שהוא פיתרון נוח במיוחד למכשירים רבים, בעיקר מתחום הקלטות המוזיקה וחיבור של כלי נגינה להקלטה ממחושבת. גם הצורב של ה- Macbook, נוכל לומר שהוא רמה אחת מעל לכל המתחרים. הצורה הינו צורב במהירות של -24x, או בצריבה של שכבה כפולה במהירות של 8x, מה שמבטיח את יציבותו ובטיחותו של צריבת הדיסק. במחשב אין חלקים נעים, מה שגורם להפחתה משמעותית בתקלות חומרה פנימיות. דבר נוסף הוא דרך הכנסת התקליטור. ברוב המחשבים הניידים כיום, נצטרך ללחוץ על כפתור שיוציא לנו החוצה את מגש התקליטור, יהיה עלינו למשוך אותו קצת החוצה, לשים את התקליטור שברצוננו להפעיל ואז לדחוף את המגש כולו לתוך המחשב לשם התחלת ההפעלה. ב-Macbook אין בכלל מגש התקליטורים הנ"ל. במקום שבו נמצא בדרך כלל מגש התקליטורים נוכל למצוא מן פס דק מסוים עם סימן להכנסת התקליטור. מה שנצטרךלעשות זה פשוט לדחוף את התקליטור לתוך הפס הנ"ל שיישאב לתוך המחשב. כשנרצה להוציא אותו החוצה, נלחץ על כפתור שיפלוט אותו החוצה.

דווקא נושא זה יכול להוות בעיה מסוימת. מה לעשות? לא הכל ורוד. במקרים רבים, אנו נתקלים במצבים שכונן התקליטורים שלנו תקוע, ובתוכו נמצא תקליטור שמאוד חשוב לנו. כל שעלינו לעשות הוא פשוט לקחת סיכה קטנה, ולהכניס אותה לחור קטן שנמצא מתחת למגש התקליטורים (הומצא במיוחד עבור מצבים כאלה). ברגע שאנחנו מכניסים את הסיכה, הסיכה דוחפת כפתור פנימי שדוחף את מגש התקליטורים החוצה באופן ידני ואז אנחנו יכולים לקחת את התקליטור בקלות. לעומת זאת, עקב העובדה שב-Macbook, אין מגש תקליטורים, כך גם אין את החור הנ"ל. אך רבים ממעריצי אפל, מאמינים שהמחשב ומוצרי אפל בכלל אמינים מספיק כך שאין כלל מה לדאוג.

מחשב ה-Macbook הסטנדרטי מגיע בגודל מעבד 2.1 GHz או המשופר קצת יותר 2.4GHz, וגם נתונים אלה הינם מרשימים במיוחד עבור מחשב נייד. ה-Macbook מגיע גם עם כרטיס Bluetooth 2.0, שקיים כיום במחשבים ניידים חדשים רבים, אך גם הוא כתוספת לכל האפשרויות האחרות במחשב, מוסיף מאוד לנוחות.

השוואות הן חלק מהחיים, ומערכת ההפעלה Mac תהיה חייבת לעמוד להשוואה אל מול מערכות ההפעלה המובילות של Microsoft, ה-Windows Vista, Windows XP. משתמשי Mac רבים טוענים שברגע שאתה מתחיל להשתמש ולהתרגל למערכת אתה מתמכר לזה וקשה לחזור למערכות הקודמות.

מערכת ההפעלה Mac, מציעה אפשרויות התאמה אישית רבות שיעזרו לכם להתאים את עבודתכם ואת המערכת לצורכיכם האישיים ברמה גבוהה במיוחד, על ידי הצעה של תכונות רבות ומגוונות שמשאירות את מערכות ההפעלה של מיקרוסופט רחוק מאחור. רבים ממשתמשי ה-Mac, מסבירים עד כמה ממשק העבודה נח במיוחד, וכל העניין הוא לעשות את המעבר ממערכות ה- Windows למיניהן למערכת ה-Mac בלי להיבהל מהסתגלות לשינויים.

שורת המשימות במערכת הינה שורת משימות נעלמת באופן קבוע. כמובן גם במערכות החלונות נוכל להוסיף את אופציית ההיעלמות, אך יחד עם התוספות והשינויים השונים ב- Mac, הדבר הוא פשוט גורם נוסף להפוך את הכל ל"מגניב יותר". גם הגלישה באינטרנט, צוינה כמוצלחת יותר מאשר מערכות המיקרוסופט למיניהן. הגלישה בדרך כלל נעשית באופן מהיר יותר והאתרים נראים טוב יותר וללא בעיות.

גם בתחומי המולטימדיה מערכת ה- Mac, מנצחת את מערכות החלונות למיניהן. בסקר שנערך בקרב עורכי מוזיקה ומעצבים גרפים בארצות הברית, נמצא רוב שמעדיף לעבוד עם מחשבי ה-Mac בתחום זה, מאשר עם מערכותיה של מיקרוסופט. המשתמשים הסבירו שהמערכות של אפל פשוט אמינות יותר ויציבות יותר מאלה של מיקרוסופט ובנוסף גם מציעות מגוון רחב יותר של אפשרויות. ואפילו בשביל המשתמש הרגיל, המחשב של אפל הוכיח עצמו כמוצלח יותר. תכנת ה- iTunes הוכיחה עצמה כלהיט חדש בתחום הפעלת השמע. בכך Mac עונה על הצרכים של כל אחד ואחד מאיתנו.

לסיכום, מחשבי ה- Macbook של אפל הוכיחו עצמם ברוב המישורים ויתר על כך הוכיחו גם שהם פשוט לא נופלים בשום דבר ממערכותיה השונות של מיקרוסופט. כיום, מחשביה של אפל עדיין לא מופצים באותו אופן שבו מופצים מחשבים אחרים בישראל. ניתן לרכוש מחשבים של אפל במספר רשתות בישראל אך מחיריהם גבוהים מאוד, וגם התמיכה אותה מציעה אפל בישראל אינה משביעה רצון. לעומת ארצות הברית ששם אפל שברו קופות מזמן והם מסוגלים להציע את התמיכה המקסימלית ללקוחותיהם. אך מי יודע? אולי יום אחד זה יהיה ככה גם בישראל.

עשוי לעניין אותך: