המשכיות עסקית – האם העסק שלך ערוך לאסון?

בכפר הגלובלי העסקי, בו התלות בטכנולוגיה המחברת את כולנו היא כמעט מוחלטת, הסיכוי להתרחשותה של הפרעה או מתקפה אשר תזרע הרס בעסקים, גבוה מתמיד. בעוד שהחברות הגדולות משקיעות משאבים רבים ביישום פתרונות יעילים למניעת תרחישי אימה אלו, העסקים הקטנים והבינוניים גילו רק לאחרונה את החשיבות העצומה לקיומה של תוכנית המשכיות עסקית ואסטרטגיה להתאוששות מאסון.

מעוניין בפרטים נוספים על הבטחת ההמשכיות העסקית 
באמצעות פתרון DR מותאם אישית? השאר פרטים כאן

פתרון התאוששות מאסון ?(DR) 
"פתרון התאוששות מאסון" מסביר גיא הוכמן, מנכ"ל Genie, "מהווה חלק מתהליך רחב יותר הידוע בשם המשכיות עסקית
והוא מנסה להתמודד עם הפרעה עסקית בהיקף גדול. ליתר דיוק, פתרון התאוששות מאסון מתמקד בתהליכים, במדיניות ובנהלים המקצרים את זמן ההתאוששות של התשתיות הטכנולוגיות החיוניות לפעילות הארגון. רק פתרון DR יאפשר לך, בעל העסק הקטן, להבטיח את ההמשכיות העסקית, בלי לחשוש שאסון טבע או איום סייבר כלשהו יוביל להשבתת העבודה, להפסד כספי, לנזק תדמיתי ולפגיעה במוניטין. פתרון DR יעניק לעסק שלך ולשותפיך בשרשרת האספקה את הביטחון שהפרעה כלשהי בעסק שלך, לא תשפיע על העסק שלהם ויספק ללקוחותיך את השקט הנפשי, הנובע מהידיעה שהמוצרים והשירותים שלך תמיד ימשיכו להיות שם, בשבילם"

מדוע עסקים קטנים ובינוניים מאמצים פתרונות DR דווקא עכשיו?
במהלך 3 השנים האחרונות, נרשמו ב-Genie ביקושים גוברים לפתרונות DR בקרב הלקוחות העסקיים הבינוניים שלנו – ולא במקרה:
הלקוחות מודעים יותר לאיומי הסייבר ולתוצאות ההרסניות המתלוות להתקפה שכזו ולכן כיום, DR אינו נתפס יותר כ"ביטוח מותרות" או כהוצאה היורדת לטמיון. מדוע תובנות אלו הגיעו רק עכשיו? הסיבות לפניכם:

1. "לנו זה לא יקרה…"
איום מתקפות הסייבר הוא דוגמה מצוינת: ארגונים קטנים נוטים להיות שאננים בנושא אבטחת הסייבר ולהניח שהם חסינים יותר מפני התקפות זדוניות, לעומת הארגונים הגדולים. ובכן, העובדות מעידות שארגונים קטנים נמצאים בסיכון גבוה יותר להתקפות סייבר מוצלחות, מכיוון שאין ברשותם את התקציב ואת המומחיות ביישום אסטרטגיות אבטחה בתחום הסייבר. נתונים אלו מקבלים אישוש במחקר שנערך לאחרונה ע"י הפדרציה הבריטית לעסקים קטנים (FSB) וחשף שבמהלך שנת 2016, 71% מהעסקים חוו פריצה לרשת שהובילה לאובדן חוזים, לבזבוז שעות עבודה ולפגיעה בהתנהלות השוטפת מול הספקים והלקוחות.

2. "האם זה באמת שווה את זה?"
בעבר, משוואת העלות-תועלת הייתה פשוטה: "כיצד נוכל להצדיק את עלות ההשקעה בפתרון DR כנגד סיכונים ואיומים שייתכן ולא יתרחשו לעולם?". כיום, כאשר אבטחת הסייבר היא הנושא הלוהט ביותר, השאלה הפכה ל"איך אפשר שלא להצדיק את ההשקעה?!"…

3. "האם פתרון ה-DR מתאים לצרכים שלנו?"
עד לפני 3 שנים, פתרונות ה-DR לא התאימו לצרכים של העסקים הבינוניים, כתוצאה מעלות הקמה גבוהה באופן בלתי סביר
ומכיוון שהפתרון הטכנולוגי היה מורכב מידי ליישום עבור עסקים אלו. החדשות הטובות הן שספקי DR רבים, הבינו את צורכי ההתאוששות מאסון של העסקים הקטנים והבינוניים והחלו לפתח עבורם פתרונות מותאמים אישית, המבטיחים המשכיות עסקית ביחס עלות-תועלת סביר.

עקרונות מפתח ליצירת פתרון DR בעסק שלך

  • התחל בהגדרת זמן ההתאוששות המתקבל על הדעת עבור העסק שלך. להגדרה זו ההשפעה הגדולה ביותר על יישום פתרון ה-DR והיא משתנה מעסק לעסק.
  • צור תיעדוף לטיפול בשיבושים. לדוגמה: אם מתקפות סייבר הן תרחיש נפוץ יותר בימים אלו, חברות רבות יותר יעניקו קדימות לתכנון תהליך התאוששות ממתקפה כזו, על פני תהליכי התאוששות מאסונות "טבעיים", כגון הצפה או דליקה.
  • לאחר שפתרון ה-DR שלך הוקם, זכור שעליך לדאוג לתחזוקה שוטפת. רק כך תהיה בטוח שהמערכת פעילה, מעודכנת ומתאימה לייעודה.
  • ישם נהלים לבדיקת חוסן מערכת ה-DR ע"י ביצוע הדמיה של "אירוע אמת", לפחות פעם בשנה (הקפד לכלול את היכולת הזאת כבר בשלב תכנון הפתרון)
  • השגח על התהליך כולו, כדי למנוע חריגות במסגרת התקציב.

מעוניין בפרטים נוספים על הבטחת ההמשכיות העסקית 
באמצעות פתרון DR מותאם אישית? השאר פרטים כאן

עשוי לעניין אותך: