וירוסים וסכנות בגלישה בסלולארי

ממש כמו רשת האינטרנט, הטלפון הסלולארי מצא את דרכו לתוך מארג חיי היום-יום של כולנו. צעירים ומבוגרים כאחד, אנשים פרטיים, עובדים ובעלי עסקים, כולם מחזיקים לפחות בסלולארי אחד וקשה לדמיין את העולם שלנו ובטח שאת העולם העסקי מתנהל ללא כלי העבודה הנוח והיעיל הזה.

הטלפון הסלולארי משמש אותנו ככלי עבודה עיקרי ומעבר לתפקוד הראשוני והבסיסי שלו ככלי תקשורת לקביעת פגישות וכיו"ב, רבים משתמשים בו כיומן, כלי לשמירה והעברה של קבצים ותכנים חיוניים לעסק, כלי לגישה למערכות ניטור ושליטה בעסקים, ועוד.

המידע על הסלולארי שלך נגיש לקהל הרחב ובקלות.

כמותו ורמת סיווגו של המידע הארגוני המצטבר במכשיר הסלולארי של האדם הממוצע הוא עצום ולרוב המוחלט של האוכלוסייה, פרטיים ואנשי עסקים כאחד, אין תפיסה אמיתית ורחבה לגבי אופיו של מידע זה.

מעבר לדברים שהם כמעט בגדר מובנים מאליו, כגון מצבור ההודעות (מסרונים) ששלחת וקיבלת לאורך הזמן, ספר הטלפונים שלך וכל המידע שבתוכו (דוא"ל, כתובות וכיו"ב), היומן שלך ובעצם כל מידע ששמרת על גבי המכשיר, ישנו עוד מידע רגיש במיוחד שקשור ישירות לטלפונים החכמים והגישה שלהם לרשת האינטרנט.

הגישה לדואר-האלקטרוני שלך נגישה ופרוצה בסלולארי שלך, כאשר שם המשתמש והסיסמא שמורים במערכת, כך גם הגישה לחשבונות נוספים, החל ברשתות החברתיות וכלה בגישה לממשק הניהול של העסק שלך, בעצם לכל חשבון שהתחברת אליו דרך הסלולארי. הנוחות והיעילות המודרנית שהטלפון הסלולארי שלך מאפשר מגיעה עם מחיר ומחיר זה עלול להיות כבד, בייחוד כאשר מדובר במגזר העסקי ובענייני עבודה, שם לעיתים קרובות נדרשת דיסקרטיות, שלא לומר סודיות.

המחיר הוא הקלות המפתיעה בה ניתן לעקוב ולרגל אחרי הסלולארי שלך ואף לפרוץ אליו ולמשוך ממנו כל פיסת מידע שהפורץ מחפש.
זה מתחיל באישורים הגורפים שאנחנו נותנים לאפליקציות שונות למידע שלנו, פעולה שגרתית של אישור התקנה שרוב משתמשי הסלולר מבצעים על בסיס יומיומי ומבלי לחשוב פעמיים.
זה ממשיך באפליקציות שנוצרו בדיוק לצורך זה ונותנות שירותי מעקב מקיפים הכוללים הקלטה והאזנה לשיחות שלכם, קבלה של תדפיס מלא של המסרונים שלכם, גישה לכל מידע המאוכסן על המכשיר שלכם וכמובן שמעקב אחרי תנועת המכשיר ובעצם התנועה שלכם וכל זה כשירות הניתן במחיר נגיש ודרך רשת האינטרנט.

הגנו על המידע שלכם בסלולארי
תוכנות הפריצה, המעקב והריגול מתקדמות ובקצב מהיר ומותאמות שוב ושוב לטלפונים הפופולאריים ביותר וזאת בכדי לכסות כמה שיותר קהל ולזכות בלקוחות.

הסלולארי שלכם הוא המטרה, וככל שהוא יותר פופולארי, כך ההתקפות מתוחכמות יותר.

בעלי האייפון לדוגמא, המופעל ע"י מערכת ההפעלה iOS6 ניתנים למעקב מלא דרך שירותים אינטרנטיים המאפשרים לא רק הקלטה של שיחות, אלא אף האזנה לשיחות חיות, מעקב מלא אחרי שירותי IM (פייסבוק, וייבר, סקייפ וכיו"ב), הפעלתו של המיקרופון מרחוק תוך האזנה והקלטה לסביבה בה אתם נמצאים (פגישות עסקיות לדוגמא),
מעקב אחרי אימיילים, מעקב כללי, משיכת כל התמונות, הווידיאו ושאר קבצי המולטימדיה ועוד.

האנדרואיד חשוף לפריצות ומעקבים לא פחות מהאייפון ובין שני הטלפונים החכמים הללו, שהם הפופולאריים והנפוצים בעולם, הרי שרוב העסקים, העובדים והאנשים הפרטיים חשופים בצורה מלאה למעקב מכל סוג ובקלות.

השורה התחתונה היא המודעות שלכם,
 לא רק לסכנה הכרוכה בניהול עסקים ועובדים דרך הסלולארי, אלא גם לעובדה כי ישנו פיתרון והוא מגיע בצורת אחריות ונקיטת כל כללי הזהירות ההכרחיים להגנה על הטלפון שלכם, ממש כמו על המחשב, שהרי כיום הסלולארי הוא מחשב כיס לכל דבר ובייחוד לבעלי עסקים ועובדים.

לפתרונות אבטחה במובייל נשמח לייעץ ולעזור 077-7782800

צוות גיני. guy@genie.co.il

עשוי לעניין אותך: