מחשוב ענן לעסקים

השימוש בשירותי מחשוב ענן נמצא בעלייה מתמדת בארגונים גדולים כמו גם בעסקים קטנים. עסקים רבים מתעניינים ברכישת שרת לעסק משלל סיבות: לצורך שיפור קצב תעבורת הרשת, הגדלת נפח האחסון ובקניית שרת חדש כשידרוג לישן. רכישת ציוד תקשורת יקר לצרכי עבודה משרדית נעשית ללא קשר מובהק לצרכי החברה, המשמעות היא, גידול בהוצאות על אחזקה שוטפת של שרתים, כמו גם גידול בהוצאות חשמל, כל זה בנוסף לעלות הישירה של החומרה.
צריכת שירותי מחשוב ענן לעסקים נמצאת כיום בעלייה מתמדת בארגונים גדולים כמו גם בעסקים קטנים עד בינוניים. עסקים רבים מתעניינים ברכישת שרת לעסק משלל סיבות, אם לצורך שיפור קצב תעבורת הרשת בארגון, הגדלת נפח אחסון ואם בקניית שרת חדש כשידרוג לציוד ישן.

רכישת ציוד תקשורת יקר לצרכי עבודה משרדית שוטפת נעשית לעתים ללא קשר מובהק לצרכי החברה, משמעותה היא, גידול משמעותי בהוצאות עקיפות של העסק על אחזקה שוטפת של שרתים, כמו גם הוצאות חשמל גבוהות, כל זה כמובן מעבר לעלות הישירה של החומרה.
על מנהלי חברות כיום מוטלת האחריות לחסוך במשאבים, לאור פתרונות המחשוב הקיימים עם התפתחות תחום שירותי מחשוב ענן, קל יותר לראות את היתרונות הכלכליים המובהקים בניצול ממוקד ויעיל של משאבי המערכת בארגון ורתימתם לצרכים המשתנים של החברה.

שם המשחק כיום הוא שליטה בניהול המשאבים הקיימים בעסק, ניצולם הנכון יכול להוות לעתים את ההבדל בין עסק מצליח ורווחי לבין ארגון בזבזני.
באמצעות שימוש במחשבי ענן ניתן כיום למקד כוח מיחשוב רב או מועט על פי רמת הביקוש המדוייקת תוך הימנעות מהשקעה ניכרת ברכש חד פעמי של מערכות מיחשוב ותוכנה לצרכים זמניים או קבועים, כגון קניית שרתים ותחזוקתם.

כראיה, לצורך הגובר של שירותי מחשוב ענן לעסקים, חברת KPMG, משרד רו"ח בינלאומי מהגדולים בעולם, פירסמה  סקר בשם "Clarity in the Cloud". בין נבדקי הסקר, מעל 900 מנהלים בכירים מ- 15 מדינות, אשר חלקם הטמיעו את מערכות הענן בעסקיהם, ושאר הנסקרים, בעצם הוגדרו כמשתמשים פוטנציאלים בטכנולוגיית ענן או ספקים של שירות זה.

מתוצאות הסקר, התחזקו ההשערות על התגברות קצב הטמעת טכנלוגיית הענן, נמצא כי המנהלים רואים כיום בחיוב הולך וגובר את יתרונות השימוש בשירותי מחשוב ענן והביעו נכונות גבוהה לשילוב מערכות מבוססות ענן בארגון. רוב המנהלים שנסקרו לגבי תחזית ההשקעות העתידית, העריכו שההשקעה במיחשוב ענן תעלה דרמטית בשנים הקרובות, מספר מנהלים אף העריכו שההשקעה בטכנולוגית מחשוב ענן תגדל ב-20% בשנה הקרובה בחברות אותם הם מנהלים.

חברות אשר ישקיעו היום ויסבו חלק מהמערכות שלהן אל מחשוב ענן צועדות אל עבר עתיד יעיל, גמיש ובטוח יותר עם פחות סכנה לתקלות וגם ירוויחו חיסכון בזמן, משאבים והוצאות שוטפות, כך הן משפרות את סיכויי התחרותיות של העסק באופן ניכר ומציבות אותו בחזית הקידמה הטכנולוגית.

עשוי לעניין אותך: