מחשוב ענן: סינון אתרים

סינון אתרים בענן – שירות מחשוב ענן מאפשר לארגונים מכל תחום וגודל – מבית עסק גדול ועד לגופים ציבוריים וממשלתיים ואפילו בתים פרטיים להגביל את גלישת המשתמשים לאתרי אינטרנט. החידוש כאן, הוא הענן. אין יותר צורך להתעסק בהגדרות מסובכות ובתחזוקה הזוללת שעות עבודה רבות. כיום, בעלות סמלית כמעט ניתן לשלוט בכל תחום סינון האתרים בארגון, לייעל את ניצול רוחב הפס ולהמנע מסיכון מיותר של המידע הרגיש בכל ארגון מפני איומים חיצוניים כגון האקרים ורוגלות.

עבודתם של ארגונים ועסקים מכל סוג וגודל, נסמכת על מערך המחשוב שלהם ועל תפקודו היעיל. ברור לכולם כבר מזה כמה עשורים כי הטכנולוגיה הפכה לבסיס קיומי הנמצא בתשתיתו היומיומית של כל בית עסק. בשנים האחרונות, שיטת העבודה הידועה כ"מחשוב ענן" הפכה לרווחת בקרב עסקים רבים – מחשוב שנמצא על גבי מערכת מחשב מרוחקת. זהו ריכוז חיצוני של כל המידע העסקי על גבי שרתים ויחידות מחשבים המרוחקים פיזית. יתרון משמעותי נוסף של שיטת העבודה בענן, מלבד החיסכון הכספי והחיסכון בזמן של המשאב האנושי, הוא היכולת להגדיר מטרות אבטחה ברורות ואישיות.

חברות המספקות שירות ענן מציעות, ברוב המקרים, הגנות ספציפיות בתחום האבטחה כמו האפשרות לסנן אתרים. עסקים, גופים ציבוריים או אפילו בתים פרטיים, יכולים לעשות שימוש בשירות ענן אצל ספק שיציע להם מערכת סינון המגנה מפני גלישה לא בטוחה או מונעת את אפשרות הכניסה לאתרי תוכן מסוימים. והסיבות לכך הן מרובות: מגלישה של ילדים עליהם יש להגן מפני אתרים פוגעניים (פורנוגרפיה, אלימות, סמים וכו'), ארגונים החוששים מפגיעה במידע העסקי עקב כניסתם של עובדים לאתרי תוכן מסוימים העלולים להביא לחדירת איומי אבטחת מידע, שלא במודע. ארגונים אשר אינם מעוניינים שעובדיהם יגלשו ברשתות החברתיות במהלך שעות העבודה ויבזבזו זמן יקר (מחקרים גילו כי עובדים בארגונים מבזבזים בממוצע כ-50% מזמנם על גלישה ברשתות החברתיות) ועד לציבור שמטעמי דת מעוניינים ליצור הבחנה ברורה בין תכנים לגיטימיים לקהל שלהם, לבין כאלה שאינם.

יתרון השירות בענן מאפשר לגופים העושים בה שימוש, להימנע מהצורך לרכוש ולהתקין את תוכנות האבטחה השונות
והתחזוקה, חסכון בשעות אדם בהתעסקות בתחזוקה, התקנות ושדרוגי אבטחה תמידיים, בכך, להימנע מהוצאה כספית ניכרת, כמו גם תוך הימנעות משימוש בתוכנות המכבידות על השרת הארגוני ועל מהירות פעולתו. שירות סינון מבוסס ענן לוקח בחשבון צורכי אבטחה מוגדרים, יוכל לספק ניהול חכם, בטוח ויעיל של תעבורת האינטרנט בכל ארגון. ספקיות ענן שונות יאפשרו זאת אפילו ברמה של הגדרה עבור כל עמדת מחשב בארגון עם ניהול הרשאות חכם. שירות סינון התוכן האינטרנטי הנגיש למשתמש יאפשר לו לגלוש רק בתוך עולמות התוכן אשר הוגדרו מראש ולצד זה, יאפשר רמת אבטחה משופרת לתשתית המחשוב העסקית כולה. זאת באמצעות ההימנעות מכניסה לאתרי תוכן העלולים לסכן את הרשת באמצעות וירוסים, רוגלות, בוטים ואיומי רשת מסוגים שונים העלולים להשבית את הרשת ולסכן את העסק.

המערכות המספקות את שירותי הסינון בענן ינטרו את הרשת הארגונית 24 שעות ביממה, חלקן יספקו דוחות של הרגלי הגלישה של העובדים בארגון, יאפשרו לפרוס את רשת האבטחה של הרשת גם במקומות גיאוגרפיים שונים ויספקו מעטפת אבטחה חיצונית ושוטפת המונעת חדירת איומים אל תוך מערכת המחשוב הארגונית.מכאן, ששיטת השירות של סינון אתרים בענן מאפשרת לארגונים מכל תחום וגודל – מבית עסק של מאות עובדים ועד לגופים ציבוריים וממשלתיים ואפילו בתים פרטיים – לא רק ליצור חסכון משמעותי במשאבי זמן וכסף, אלא גם לנהל נכון את הגדרות "גבולות" האבטחה הרצויים לארגון. צורך חשוב מאין כמותו לכל בית עסק, כמו גם לאדם הפרטי.

מעוניינים במידע נוסף על שירות סינון אתרים בענן? לחצו כאן

עשוי לעניין אותך: