הגנה מהתקפות סייבר ווירוס כופר

בשנים האחרונות התקפות סייבר הפכו לשכיחות בשוק העסקי. המתקפות גורמות נזק חמור לארגון עד כדי פשיטת רגל. אנו מאמינים כי הגברת המודעות והזהירות הינם כלי מרכזי ביכולת ההתגוננות של הארגון מפני מתקפות סייבר.

אנו בgenie רוצים לעזור לך לבצע פעולות מנע באמצעות כללים פשוטים כדי למנוע התקפות על העסק שלך. להלן מספר סרטוני הדרכה עם כלים פשוטים ליישום שיעזרו לך להיזהר בשימוש ברשת.

התקפה דרך מייל:  

אם אתם מקבלים מייל עם קובץ מצורף, מספר טיפים שכדי לבצע כדי למנוע התקפת פריצה:

טיפ חשוב מספר 1:

דבר ראשון יש לבדוק שהמייל מגיע מכתובת תקינה ובדוקה. הפורץ ינסה לשלוח הודעת מייל עם קובץ שמתחזה בדרך כלל בצורה דומה להודעת פקס, או לחשבונית של חברת כלשהי. לדוגמא: משלוח של UPS או Fedex. המטרה של הפורץ היא שתפתח את המייל ואת הקובץ המצורף בכדי להפעיל את הפריצה.

טיפ חשוב מספר 2:

יש לוודא שכתובת השולח היא הדומיין הרשמי של החברה. לדוגמה: נשלח אליכם מייל מUPS והשולח NoReply@upsil.com (החלק החשוב בכתובת הוא הסיומתupsil.com   ) – בידקו שאכן סיומת המייל היא באמת כתובת האתר האמיתית של UPS. הכתובת האמיתית של UPS ישראל היא ups.co.il

טיפ חשוב מספר 3:

במידה ויש בתוך המייל לינק מפנה, חשוב לבדוק את הלינק המפנה לפי שלוחצים עליו. ניתן לשים את העכבר מעל כתובת הלינק שרוצים לבדוק ובתחתית העמוד מצד שמאל תהיה מוצגת כתובת האתר ולאן הלינק מפנה. חשוב מאוד לראות שהלינק מפנה לכתובת רשמית של החברה השולחת. 

יש לכם עוד שאלות בנושא?

מוזמנים לשאול אותנו לגבי מידע נוסף כאן

עשוי לעניין אותך: