10 בסולם D.R – פתרון DR לעסקים

רעש אדמה חזק הוא לא סיבה לכך שגם עסק יעבור זעזוע ויאבד מידע ארגוני יקר. ארגונים שלא השקיעו בשרידות העסקית לאחר תרחישים דומים – נפגעו בצורה משמעותית.

חיזוי הרעידה המדויקת הבאה הוא קצת בעייתי; להתגונן מפניה – הכרחי ולא מסובך. 

12 פעמים במשך חמישה ימים – זהו מאזן הביניים של רעידות האדמה שפקדו את ישראל בתחילת ואמצע חודש יולי.
הרעידות גרמו למשק נזק כלכלי לא קטן. החשש של מומחים מדבר בגלוי על כך שהרעידות האחרונות הן רק הקדמה לרעידת אדמה חזקה עוד יותר, כזו שעשויה לגרום לנזק נרחב ולפגיעה משמעותית ברכוש ואף בנפש. אם יש משהו שהרעידות האלו כבר הוכיחו, היא העובדה שמאוד כדאי לא להיתקל בהן כשאתה לא מוכן. אם זה נכון לגבי הבית
שלך, למה שזה לא יהיה נכון גם לגבי העסק שלך?
רעשי משנה?
ואמנם, נושא רעידות האדמה, שעלה בכותרות הראשיות של מהדורות החדשות, העלה בימים האחרונים שאלות הנוגעות לסוגיית ביטחון המידע העסקי בארגונים גדולים וקטנים כאחד, כמו:

האם פתרון ה-D.R שבחרתם לעסק, כולל מעטפת של הזנת מתח כפולה מפני רעש אדמה חזק?  
למרבה הצער, רעידות אדמה לא ניתנות לחיזוי מדויק, לא במועד שלהן ולא בעוצמה, ולכן, במקרי רעידות אדמה חזקות במיוחד, מערכת גיבוי סטנדרטית עלולה שלא לעמוד בעומס ולאבד את המידע הארגוני. המשמעות של כך היא ברורה: אפשרות ריאלית לקריסה ארגונית. הדבר הזה קרה בעבר לא פעם, כיוון שארגונים סמכו על פתרון שמוגדר "טוב", במקום לחפש את הפתרון "המושלם".
לשרתים – שלום
אז כיצד באמת בוחרים בין פתרון "טוב" לפתרון "מושלם"?

פתרונות התאוששות מאסון (D.R) באמצעות גיבוי בענן מספקים מעטפת רחבה של הגנה על מידע ארגוני. הבעיה היא, שלעתים, מנמ"רים מגדירים עבור ארגון הגדרות המשכיות עסקית, שאינן מתיישבות עם תסריטי נזקי רעידות חמורות במיוחד. כך שבעצם, מוגדרות עבור הארגון הגדרות יתירות ברמה טובה, אך לא מושלמת; כזו שמכסה שטח נרחב, אך לא טוטאלי, וכזו שכשל קטן אחד עלול לגרום לפגיעה משמעותית ברציפות העסקית שלה, כפי שבא לידי ביטוי בהפסקות חשמל ודלק המשביתות את האספקה הסדירה של האנרגיה.

 

דרגת TIER 4 – רמת היתירות הגבוהה ביותר הקיימת כיום, מבטיחה לעסק את המעטפת המושלמת מפני כל סולם ריכטר; רשת הביטחון שמספקת גיבוי תת-קרקעי בעל הזנת מתח כפולה ומערך גיבוי משני, זמינות מיידית של קרוב ל-100% באמצעות מערכות חשמל, מיזוג ועוד. מדובר אם כך, בשתי הזנות מתח בלתי תלויות, גיבוי גנרטור והמשך אספקת מתח סדורה, גם במקרה של רעש אדמה קיצוני. התמורה האמיתית לפתרונות ה- D.R היא חזרת העסק לעניינים בפרק זמן קצר, לאחר התרחשות רעידה, כאשר המידע מגובה מרחוק ומוצפן בשלמותו, מבלי שאבד לארגון רסיס מידע, ולו הקטן ביותר.
לארגון בעל רמת TIER 4 מובטח, שכאשר בעליו יקבל באמצע הלילה טלפון מודאג בנוגע לרעידה שקרתה באותו רגע, הוא ישלח את כולם בחזרה אל שינה רגועה. זו הערובה לכך, שגם אדמה רועשת ורוגשת יכולה להשאיר אחריה עסק שקט עם חזרה לפעילות שגרתית, ועם שרתים שלא ירגישו שעברו רעידת אדמה.

עשוי לעניין אותך: