גיבוי שלא ניתן לשינוי – Immutable backup

ההבדל בין אסון מידע, למכה קלה בכנף.

כולנו יודעים שגיבוי נתונים הוא נוהל חיוני בכל ארגון. אבל, כשמתקפות כופר מתוחכמות מצליחות לפגוע מדי יום במערך הגיבוי של ארגונים באופן שמונע מהם לשחזר את המידע, גיבוי נתונים רגיל כבר אינו מספיק – וכאן נכנסים לתמונה פתרונות ה- Immutable backup.

מהו ההבדל בין "גיבוי נתונים" ל"גיבוי נתונים שלא ניתן לשינוי"?

שגרת גיבוי השומרת עותקים של הנתונים, מספקת הגנה מפני אובדן נתונים. לכן, תוקפים שמטרתם היא דרישת כופר או שיבוש נתונים, עושים כל מאמץ כדי להגיע למערך הגיבוי. באופן זה הם מבטיחים שלארגון המותקף לא תהיה יכולת לשחזר את הנתונים, עד שישלם את דמי הכופר או שייענה לכל דרישות התוקפים.

Immutable backup המשווק ע"י מגוון ספקים, הוא פתרון המשלב תוכנה וחומרה להגנת גיבויים, אשר משנה את כללי המשחק באמצעות יצירת גיבוי שלא ניתן לשינוי שמונע מהתוקף לבצע שינויים במידע המגובה, או לחבל בו.

יתרונות הגיבוי שלא ניתן לשינוי

יישום והטמעת גיבוי שלא ניתן לשימוש בארגון שלכם, עשוי להפוך כל אסון מידע למכה קלה בכנף ולספק לכם רמת אבטחה גבוהה יותר ושקט נפשי במגוון תחומים:

1. הגנה מפני התקפות סייבר
אחסון בלתי משתנה, מספק הגנה חזקה מפני תוכנות כופר והתקפות זדוניות אחרות. ברגע שהנתונים נכתבו, לא ניתן לשנות או למחוק אותם.

2. שלמות ואותנטיות הנתונים
מכיוון שהנתונים המאוחסנים אינן ניתנים לשינוי, נשמרת האותנטיות, השלמות והאמינות שלהם.

3. עמידה בדרישות הרגולציה
תעשיות רבות מחייבות עמידה בתקנים רגולטוריים. אחסון בלתי ניתן לשינוי עוזר לארגונים לעמוד בדרישות התאימות הללו, על ידי הבטחה שלא ניתן לחבל בנתונים.

4. הגנה על מחיקה בשוגג
מחיקה בשוגג של נתונים קריטיים, עלולה להוות כשל משמעותי. אחסון בלתי ניתן לשינוי מונע אובדן שכזה ושומר על שלמות הנתונים שאוחסנו.

5. אבטחת נתונים משופרת
גיבויים בלתי ניתנים לשינוי מבטיחים זמינות תמידית של עותק נקי וללא שינוי של הנתונים ומשפרים את רמת אבטחת הנתונים ואת שלמותם.

שילוב אחסון בלתי משתנה באסטרטגיית הגנת הנתונים שלכם, תשפר משמעותית את החוסן הארגוני מפני איומי סייבר ואובדן נתונים ואת היכולת להבטיח המשכיות עסקית, גם בעת אירוע מידע.

הכותב: עידן צברי סמנכ"ל שירותי מומחה ואבטחת מידע ב-Genie

עשוי לעניין אותך: