מה זה "אינדיקטורים" (מזהים) ולמה הם חשובים מאוד כחלק ממארג אבטחת המידע בארגון

אינדיקטורים או בשמם האחר "מזהים" אלו סימנים דיגיטליים שזוהו במתקפות אחרות רחבות היקף. "סימנים" אלו מפורסמים ע"י גופים כגון מטה הסייבר וגורמים בנלאומיים אחרים.

רק בכדי לסבר את האוזן, ישנם מאות אלפי כתובות IP המשתמשות למתקפות סייבר.
אותו סימן דיגיטלי מוזן בפירוול במערכות האבטחה בארגון, בצורה ידנית או בעזרת מערכת אוטומטית שכמובן עדיפה ובכך הארגון מוגן מאותה מתקפה רחבת היקף

סיבות מרכזיות לכך שחשוב לכלול מערכת אוטומטית להזנת אינדיקטורים:

איתור ומניעה של איומים:

אינדיקטורים , כגון כתובות IP זדוניות ידועות, דומיינים או חתימות, עוזרים לחומת האש לזהות ולחסום איומים פוטנציאליים בזמן אמת. גישה פרואקטיבית זו חיונית למניעת גישה לא מורשית, הפרות נתונים ופעילויות זדוניות אחרות.

זיהוי ומניעת חדירות:
אינדיקטורים מסייעים בזיהוי פריצות על ידי התראה לחומת האש על דפוסים חשודים של תעבורת רשת. זה מאפשר למערכות ההגנה לבצע פעולת מניעה, כגון חסימה או הסגר של התעבורה הזדונית, לפני שהיא יכולה לסכן את הרשת.

הגנה מפני תוכנות זדוניות:

אינדיקטורים  יכולים לכלול חתימות של תוכנות זדוניות ידועות. על ידי שילוב אינדיקטורים אלה במערכות האבטחה, ארגונים יכולים לחסום או לסגור חיבורים המנסים להחדיר תוכנות זדוניות , למנוע הדבקות של תוכנות זדוניות והתפשטות של תוכנות זדוניות בתוך הרשת.

דרישות תאימות:

תקנות רבות בתעשייה ותקני ציות מחייבות יישום אמצעי אבטחה, כולל שימוש בכלים להזנת אינדיקטורים. עמידה בתקנים אלה חיונית לארגונים כדי להפגין את מחויבותם לאבטחת מידע ולהימנע מהשלכות משפטיות וכספיות.

תגובה לאירוע:

במקרה של אירוע אבטחת מידע, האינדיקטורים מאפשרים תגובה מהירה ואפקטיבית יותר לאירוע. הם מספקים מידע רב ערך לחקירת שורש התקרית, להכלת השפעתו וליישום אמצעי תיקון.

לסיכום, הזנת אינדיקטורים בחומת אש הוא היבט בסיסי באסטרטגיית אבטחת סייבר מקיפה. זה עוזר לארגונים להקדים את האיומים המתפתחים, להגן על נתונים רגישים ולשמור על תשתית רשת מאובטחת וגמישה.
 
הכותב: צברי עידן סמנכ"ל שירותי מומחה ואבטחת מידע ב-Genie

עשוי לעניין אותך: