הסבת עסק למחשוב ענן – לא סיפור פשוט

מחשוב ענן מייצג את אחת המגמות המשמעותיות ביותר בשנים האחרונות, בתחום הטכנולוגיה והמחשבים. שירותי מחשוב ענן מגלמים בתוכם שורה ארוכה של יתרונות, החל מפשטות ראויה לציון והיעדר הצורך בתחזוקה יומית, נקודת ההתחלה עלולה להיות מורכבת. הנה מספר דגשים שיסייעו לכם להתקדם אל עולם מחשוב הענן בעסק שלכם.

בחירת סוג ספק עבור מחשוב ענן לעסקים

נקודת המוצא צריכה להיות שאין שירות אחד של מחשוב בענן אשר דומה למשנהו. לכן בחירת הספק הספציפי שמעניק את השירותים האלה, חייבת להיות מושכלת. האבחנה העיקרית היא בין שלושה סוגים עיקריים של ספקים:
1. ספקים ציבוריים עולמיים – כל השמות הגדולים: השרתים של Microsoft, Google, Amazon DigitalOcean ועוד
2. חברות המעניקות שירותי אינטגרציה ומחשוב – לרבות חברות ה- ISP (בזק בינלאומי, 012 סמייל, נטוויז'ן) וחברות האינטגרציה (בינת, טלדור, IBM)
3. ספקים עצמאיים – יכולים בהחלט להיות גם גדולים. למשל, אחד השמות הבולטים בתחום זה בישראל הוא Triple C

קצרה היריעה מלפרט כאן על כל ספק שיש, על אחת כמה וכמה כשמדובר בחבילות השירותים שהוא מציע. עם זאת, יש מספר דגשים שחשוב לתת עליהם את הדעת: מבחינה כלכלית, רבים סבורים כי השירות של Digital Ocean הוא המשתלם במיוחד, ולכן מתאים לעסקים ולארגונים שסדר הגודל שלהם קטן עד בינוני (SMB). מנגד, אחרים ימליצו דווקא לבחור בספק הממוקם בישראל, מה שעשוי לספק מענה מהיר ומיידי במקרה של תקלה או בקשה.

הבדיקות המקיפות והליך ההטמעה

צריך לקחת בחשבון, שבכל מקרה ומקרה עשויים בהחלט להיות "חבלי לידה" בעת הצטרפות לשירות בענן, על כל שכן במהלך ההטמעה שלו בעסק: תרחיש בו העסק אינו מתנהל בצורה מופתית בימים הראשונים שלאחר מכן – אינו בלתי מתקבל על הדעת. המלצה מועילה, בהקשר הזה, יכולה להיות בחינה מדוקדקת של התחום והצטרפות לחבילת שירותי ענן רק לאחר שמבינים אותה לאשורה. יש באינטרנט מדריכים המאפשרים להבין "מי נגד מי", כשגם ייעוץ של חברות מקצועיות הפועלות בתחום – יכול לסייע.
כדי למנוע אי הבנות בעתיד, חשוב לברר מראש מהם המאפיינים של חבילת השירות: רמת האבטחה (ענן אינו מבטיח ביטחון מוחלט), אופן התקשורת, תנאי ההסכם הכספי (יש חבילות רבות הכוללות עלייה משמעותית במחירים לאחר פרק זמן מסוים), אופן הניהול והלמידה, יציבות הספק ועוד. חשוב להעניק תשומת לב ראויה לאפשרויות הטכנולוגיות שמציעה חבילת השירות ולוודא שהן מתאימות לצרכים הנקודתיים: אחסון וגיבוי וירטואלי, ממשק התומך בעברית, פרסונליזציה של המערכות ועוד.

זקוקים לייעוץ עבור הסבה של סביבת העבודה בעסק שלכם לענן? לחצו למידע נוסף על שירותי מחשוב הענן של genie

עשוי לעניין אותך: