הוירוס ההרסני ביותר בעולם

לפני מספר ימים קיבלתי מייל מוזר שמזהיר בתוקף מפני מייל שעשוי להגיע אלי עם וירוס שמוחבא בתוך גלויה חיננית, ואותו הוירוס אמור לשרוף לי את הכונן הקשיח. כמו כן, המייל אומר שחברת מייקרוסופט טוענת שזהו הוירוס ההרסני ביותר שנוצר אי פעם והתגלה ע"י תוכנת האנטיוירוס המפורסמת מקאפי וגם מקאפי עדיין לא מצאו פיתרון.

המייל הזה נשלח למיליוני אנשים ברחבי העולם ואני מניח שחלק גדול מכם קיבל את אותו המייל, ונבהל בדיוק כמוני.

אז בואו נעשה סדר בדברים:
אם אתם מקבלים מייל שנראה לכם חשוד משהו, מומלץ לא לפתוח, הרבה פעמים אלה הם וירוסים ושאר מזיקים או פרסומת לויאגרה\סיאליס. אני מאוד ממליץ להשתמש בפתרונות יעילים נגד דואר זבל בכדי למנוע אי נעימויות.

חלק מהוירוסים המופצים באמצעות המייל (דוגמאת הוירוס שתקף את פייסבוק) עלולים להישלח מחבר או אחד מאנשי
הקשר שלכם, לכן אם אתם חושדים – לא להתבייש להרים טלפון ולוודא שאכן איש הקשר שלח את אותו המייל בכוונה תחילה.

ועכשיו הרשו לי לחזור לעניין המייל המוזר.
לאחר חקירה שערכתי בסמטאות האפלות של האינטרנט, הסתבר לי שהמייל הזה שמסתובב ברשת כמה שבועות מזהיר מפני מייל נושא וירוס בעל הכותרת "Postcard from Hallmark". ככל הנראה, לפי מידע שכתוב במספר לא מבוטל של אתרים, הוא מכתב שרשרת פיקטיבי, אגדה אורבנית, וסביר להניח שאף אחד מכם לא באמת יקבל את ההודעה הנושאת את הוירוס ההרסני ביותר אי פעם, אבל ואני מדגיש אבל, אם תקבלו את המייל הזה אל תסתכנו בלפתוח אותו!

אז למדנו היום 2 דברים חשובים:

  • לעולם, אבל לעולם אל תפתחו מייל מוזר שלא ציפיתם לו, הוא עלול להכיל תוכנה זדונית שתפגע במחשבכם האישי.
  • מכתבי שרשרת הם בד"כ הונאה, ותמיד בסוף המכתב יכתב משהו כמו "אם לא תעביר את המכתב אז", מה שגורם לנו לשלוח בהיסטריה מוחלטת את המכתב ליקירינו שישלחו אותם ליקריהם וכולם יקדישו כמה דקות בשביל להבין מה לעזעזל רוצים מהם.

וזוהי ההגדרה של ויקיפדיה למושג: מכתב שרשרת
מכתב שרשרת הוא מכתב הכולל הודעה הקוראת לנמען ליצור מספר העתקים של המכתב ולהעבירם הלאה לנמענים נוספים. מכתב שרשרת יכול להיחשב כסוג של מם. שיטות נפוצות המשמשות במכתבי שרשרת כוללות מניפולציות רגשיות באמצעות סיפורים קורעי לב, תרמיות פירמידה להתעשרות מהירה וניצול של אמונות טפלות כדי לאיים על הנמען במזל רע, אלימות או אף מוות אם יעז "לשבור את השרשרת" ולא לשלוח הלאה את המכתב.

עשוי לעניין אותך: