טיפים לבחירת שותף מוביל לתחזוקת מערך המחשוב ואבטחת מידע

בתחום הדינמי של הטכנולוגיה, בחירת חברת אינטגרציה ואבטחת מידע מהימנה היא חשיבות עליונה לצורך ייעול ותחזוקה של מערכות המחשוב בארגון.

טיפים שיעזרו לך למצוא את השותף הטוב ביותר לאינטגרציה חלקה ואבטחה חזקה: פתרונות אינטגרציה מותאמים לביצועים אופטימליים: בדוק איזה פתרונות חברת האינטגרציה הציע ללקוחות בעלי אופי פעילות דומה, שים לב ליצירתיות שחברת האינטגרציה הפגינה במתן הפתרון והאם הפתרון אכן מייעל ומשפר את מערך המחשוב ואבטחת המידע בארגונך.

מומחיות מוכחת בטכנולוגיות אינטגרציה מתקדמות: תתעניין לגבי הצוותים הטכניים של הלקוח. בדוק האם יש מטריה רחבה של שירותי מומחה בתחום המחשוב ואבטחת מידע בדגש על התמחות בציוד ומערכות שאתה מחזיק בארגונך.
בנוסף, חשוב לבחון האם השותף חותר לחדשנות וזאת ניתן להבין מפרויקטים שביצע והמומחים שהוא מחזיק בארגונו

אבטחת מידע מקיפה לעמידה ברגולציה: בדוק, כיצד הספק רואה את נושא אבטחת בארגונו. ספק שמשקיע באבטחת מידע בארגונו, סביר להניח שיהיה לו חשוב שגם הלקוחות שלו יהיו מאובטחים.
בדוק, האם לספק יש תעודות המעידות שהוא רואה חשיבות בנושא אבטחת המידע בארגונו, דוגמאת 27001

גישה שיתופית: במידה והשותף נדרש לתגבר את הצוות המקומי הן מבחינת ידע והן מבחינת רמה מקצועית, חקור כיצד הדבר עובד הלכה למעשה.
חשוב שהשותף יציג מתודולוגיה סדורה של חלוקת אחריות בין הצוות המקומי לצוות השותף.
סינרגיה בין הצוותים תביא לייעול תהליכים ולסביבת מחשוב יעילה, מתוחזקת ומאובטחת .

תמיכה איכותית כדי למזער את זמן ההשבתה: התעמק בחשיבות של השותף בהצגת שיטות עבודה של תחזוקה וייעוץ פרואקטיבים במטרה לצמצם סיכויי השבתה ומערכות לא מתוחזקות.
תחזוקה פרואקטיבית הינה הכרחית לשמירה על מערכת יציבה ומאובטחת ועל כן חקור כיצד השותף מבצע זאת בפועל .

פתרונות חסכוניים עם ערך לטווח ארוך: חסכון זו לא מילת גנאי, חקור, כיצד השותף מציג יצירתיות בכדי לחסוך בעלויות של מוצרים/שירותים אך יחד עם זאת שומר על איכות הפתרון. עלות גבוהה לא תמיד תספק את המוצר/השירות הנכון. יש להתאים בדיוק את השירותים והמוצרים ללקוח.
לדוגמא, בעולמות אבטחת מידע עדיף כיום להישען על פלטפורמה אחת ( מייקרוסופט, פורטייגייט , סיסקו וכו'..) שגם תביא להוזלת עלויות וגם תשפר את איכות אבטחת המידע על ידי קונסולידציה (תקשור בין מערכות אבטחת המידע).

על ידי יישום טיפים אלה, אתה תהיה בדרך לבחירת שותף מוביל לאינטגרציה ואבטחת מידע שיניע את הארגון שלך קידמה בבטחה.

הכותב: צברי עידן סמנכ"ל שירותי מומחה ואבטחת מידע ב-Genie

עשוי לעניין אותך: