Windows 7 – מערכת ההפעלה מבית מיקרוסופט

מן הסתם, כבר כשסיימו לשווק את Windows Vista, החלו איי שם המוחות הגדולים של מיקרוסופט בפיתוח של מערכת הפעלה חדשה. תחילה הפיצו אותה בשםWindows Vienna, אך מסיבה כלשהי החליטו לשנות את שמה ל- Windows. במיקרוסופט, מאשרים כי במהלך שנת 2010, יושקו שתי גרסאות של התוכנה – 32 ו-64 ביט. התכונות הרשמיות של מערכת ההפעלה עדיין לא נחשפו, אך עם זאת במיקרוסופט נותנים לנו רמזים רבים על מנת לפתח את סקרנותנו על המוצר החדש.

במיקרוסופט, כבר הפיקו את הגרסא הזמנית של מערכת ההפעלה החדשה, גרסת ה"טרום-בטא" כבר זמינה למפתחים, כך הודיעו בחברה, וגם חבילה חדשה של Office, תושק יחד איתה ותהווה תחרות ל- Google Docs, החדש. Windows VistA, מכרה עד היום כ-180 מיליון עותקים, אך עם זאת גם זכתה לביקורות קשות ובלתי מספקות. לעומת זאת, במיקרוסופט מבטיחים ש- Windows 7, היא הפיתרון לכל הבעיות וזוהי מערכת ההפעלה שתביא את המהפכה לעולם המחשבים. Windows 7, תתאפיין בהפעלה פשוטה בהרבה יותר של התכונות במחשב, ותאפשר לכל משתמש להבין ולתפעל בפשטות את המערכת. כמו כן, מספרים במיקרוסופט, כי הם גם טיפלו בבעיות  פגמים רבים שהביאו לחוסר שביעות רצון בקרב משתמשי Windows.

מיקרוסופט ערכה כנס מיוחד למפתחים מקצועיים בה הציגה את ההשקה העתידית. בכנס נכחו כ-6,000 מפתחים מקצועיים שבאו להתרשם. ג'ולי לארסן- גרין, סגנית הנשיא הדגימה את חווית השימוש הפשוט במערכת. אחת הדוגמאות הבולטות שלה הייתה, חיבור פשוט ומהיר במיוחד בין שני מחשבים ביתיים וכמו כן גם האזנה לקובצי מוזיקה במחשב אחד למרות שהם מאוכסנים על המחשב האחר בבית. גם שורת המשימות בשולחן העבודה שופצה, כן בעיצובה וכן בתכונותיה וכעת היא מציעה גישה לתוכנות בעלות תדירות שימוש גבוהה יותר למשתמש. התוכנות מופיעות בשורת המשימות על פי רמת הצורך של המשתמש.

windows 7

בכנס, אמר סטיבן סינופסקי, אחד ממובילי צוות הפיתוח של מערכת ההפעלה החדשה, שמטרתם היא להפוך את מערכת ההפעלה לנוחה ומותאמת אישית לכל משתמש ומשתמש. כמו כן,  סינופסקי גם התנצל על הבעיות במערכת ההפעלה הנוכחית Windows Vista, והבטיח שהחברה מקשיבה, מקבלת ומתמודדת עם ביקורות המשתמשים. דוגמא לפתרון ה"פגמים הקטנים והמעצבנים" שציינו משתמשי ה-Vista, הסרת בקרת פעולות המשתמש. כולנו מכירים את עניין האזהרות שהפכו לשנואות בקרב משתמשי Vista רבים.

תכונה זו במערכת ההפעלה החדשה, תאפשר להתעלם מאזהרות אלה ולהמשיך בסדר עבודה רגיל. חשוב לציין שסינופסקי הציג את תכונות אלה על מחשב נייד פשוט במיוחד מבית Lenovo, עם זיכרון בנפח של גיגהבייט אחד בלבד, כשמטרתו מן הסתם הייתה להראות ש- Windows 7, מתאימה לעבודה עם כל מחשב שהוא, וגם מחשבים בעלי מפרטים טכניים ישנים למדיי, לעומת Windows Vista, שאחת הטענות העיקריות הייתה שהמערכת מתאימה למחשבים חדישים בלבד.

כמובן שהגרסא המוצגת כעת הינה הגרסא הניסיונית בלבד, כפי שהם קראו לזה בחברה, גרסת "טרום-בטא" למפתחים בלבד. באופן הגיוני, ניתן להסיק שעדיין חסרות במערכת תכונות משמעותיות רבות. במיקרוסופט מדגישים הצלחה של המערכת החדשה. כמו כן, הם גם מבטיחים תמיכה של המערכת במעבדי multicore של אינטל ו- AMD.

אך עם כל ההבטחות איננו יכולים באמת להיות בטוחים שהמערכת החדשה תצא באמת תוך שנתיים כמובטח. דוגמא טובה, היא מערכת הויסטה. תחילה, שמה של המערכת היה Windows Longhorn, ולאחר זמן מה שונה השם למה שאנחנו מכירים כיום Windows Vista. בשנת 2001, הכריזו במיקרוסופט שהמערכת תושק גם כן תוך שלוש שנים, מה שלא בדיוק הצליח. תהליך הייצור נמשך לעוד 3 שנים נוספות והמערכת הושקה רק בינואר 2007. כך שאל תצפו יותר מדיי ל-2010. במיקרוסופט מודעים גם לזה, ולכן מקורות רבים טוענים כי שינוי השם כבר עכשיו הוא התקדמות וניסיון לעמוד הפעם בלוח הזמנים.

אז יש למה לצפות? תמיד יש.

עשוי לעניין אותך: