נזכרתי לאחרונה בסיפור על גברת נחמדה ואחראית שרצתה להשתזף, עצרה במרכול הסמוך לחוף והחליטה לוותר על קרם הגנה ברמה גבוהה לטובת קרם הגנה סביר. "זה יספיק"- היא סיננה, תרתי משמע… זמן קצר אחר כך, הפכה אותה גברת למקולפת ומרוגזת, שבה למרכול, הטיחה את קרם ההגנה על הדלפק ורטנה: "זה קרם הגנה "טוב"?!

מניסיוני, אני יודע, שגם בארגון אפשר בקלות לאבד את השקט הנפשי שלנו, כאשר בוחרים בהגנה סבירה ולא במוחלטת. לכן אני תמיד מדגיש, כי מוצרי מחשוב ענן איכותיים בכלל, ומערכות אנטי-ספאם בפרט, הם כלים הכרחיים עבור עסקים שלא רוצים להגיע למצבה של אותה גברת.

נא לזרוק את הזבל
כל מנהל ארגון, מכל גודל שהוא, יודע שהוא אחראי על גוף שמשמש צינור מידע, שדרכו עוברים במשך כשבוע עשרות אלפי מיילים בעלי מידע רגיש ביותר. כל מידע כזה, שנפגע ע"י תוכנה זדונית כלשהי, הוא אופציה לנזק קריטי שעשוי להשפיע על המשך הפעילות העסקית בארגון.

במצב עניינים שכזה, חייבים האחראים להבין שמערכות האנטי-ספאם שהם מחזיקים ברשותם, חייבות להיות אבסולוטיות, בעלות מנועי סינון מושלמים לכל דואר אלקטרוני שהתקבל, וזאת על מנת שרמת החדירות של מידע פוגעני בארגון תרד עד לרמת ה-0%. לכן אני שב ומסביר, שכל ארגון המשתמש במערכת אנטי-ספאם חייב לקבל ממנה את המעטפת המושלמת, ולא ה-"כמעט מושלמת".

אז עכשיו אני שואל אתכם את שאלת המפתח: האם המערכת שבחרתם מספקת את ההגנה הטובה ביותר?

נקודה למחשבה: תוכלו לענות בעצמכם לפי כמה בדיקות פשוטות אך חשובות.

איכות
ארגון זקוק למוצר מוכח – מוצר שמנוע הסינון שלו מוכר כמנוע הסינון הטוב ביותר הקיים בישראל. מכאן גם שמדובר במוצר שעומד בתקנים בינלאומיים מחמירים במיוחד, ושהוגדר ע"י טובי המומחים כטוב בתחומו. מגזין Virus Bulletin מציג ומפרסם את מערכות האנטי-ספאם החדישות והמתקדמות בעולם, ומומלץ להיעזר בממצאיו.

חובה היא לאפשר לעסק שלכם להגן בעקביות על המשתמשים מפני תוכנות זדוניות, וירוסים, פישינג וספאמים למיניהם, באמצעות סינון של כ-100% מדואר הזבל. רק מערכת המתעדכנת באופן שוטף בקבלת המיילים, בעלת בקרת אימות נמענים, מספקת לעסקים את החסימה המושלמת. ההמלצה שלי היא לוודא, כי הגנה שכזו תכלול מספר מנועי סריקה, הסורקים במקביל את תוכן המייל.

נוחות
יחד עם זאת, ומניסיוני הרב עם מערכות אנטי-ספאם, אני יודע כי על האנטי-ספאם שבחרתם להיות פשוט לתפעול, קל להתקנה ולהפעלה תוך זמן קצר. מערכת אנטי-ספאם חייבת להיות גם ידידותית למשתמשים בה, כזו תכלול ממשק וובי, נוח ויעיל, עם מספר רמות ניהול הרשאה ברמת דומיין ולקוח, כולל הנפקת דו"חות יומיים המוצגים במספר שפות. הכרחי אם כך, שבבחירת מערכת האנטי-ספאם שלכם תשתמשו לא רק בקריטריון האיכות, אלא גם בקריטריון הנוחות, כזה שיאפשר לכם להיכנס ולהשתמש במערכת מכל מקום.

עכשיו אתם מבינים: סינון כמעט מוחלט של דואר זבל וסורק קל לתפעול, בעל ממשק יעיל – הם כל הדברים שבונים שקט נפשי. לא כדאי להגיע למצבה של הגברת, שיושבת בבית ומורחת אלוורה…

זו לא רק המלצה אישית, זו חובה ארגונית: אל תתפשרו על ההגנה המושלמת.

מבין מערכות האנטי-ספאם הקיימות, מערכת האנטי-ספאם G-Spam היא מערכת שבדקתי ואני ממליץ עליה בחום. מדובר במערכת שהוכיחה את עצמה בסינון מקסימלי של דואר זבל, ושאשמח להרחיב על אודותיה בהמשך. אשמח לעמוד לרשותכם בשאלות אודות המוצר, ובשאלות נוספות העומדות על הפרק.

מאחל לעסק שלכם מידע בטוח ומוגן, עם כמה שפחות דואר זבל ותוכנות זדוניות.
גיא הוכמן,
מנכ"ל genie.

עשוי לעניין אותך: