האם המחשב שלך באמת מאובטח?

האם המחשב שלכם באמת מאובטח ?
גניבת זהות אישית, הינה בעיה שגדלה באופן משמעותי בשנים האחרונות. כולנו יכולים כיום לקחת דוגמאות אפילו מחברות כרטיסי האשראי ומהבנקים למיניהם, שצריכים להתמודד עם זייפני זהות באופן יומיומי על מנת למנוע גניבות של כספים. מה שאנחנו באמת צריכים לזכור, זה שאם חברות גדולות חשופות לפריצות האקרים שונים, אז איך זה עושה אותנו לא פגיעים? האם המחשבים שלנו חזקים יותר? מאובטחים יותר? אני לא מאמין. אחרי הכול, ההאקרים הטובים ביותר הצליחו גם לפלוש למערכות החזקות ביותר. אך דבר אחד שעליו איננו חושבים הוא מה גודל הגניבה שהאקרים כאלה יכולים לבצע רק ממחשבנו האישי על ידי פריצה וגניבה של חשבונות ומספרים אישיים, ולצערנו זה קורה בכל יום לאנשים בדיוק כמוכם וכמוני.

אתם לא מודאגים בנוגע לגניבת הזהות שלכם? מה בדבר הזמן והכסף שהשקעתם במחשב שלכם? דבר נוסף שהמחשב שלכם יכול לקבל מפריצות כאלה הוא וירוס, מה שיכול לגרום למחיקת הזיכרון בדיסק הקשיח שלכם ולאיבוד כל המידע הנמצא עליו. מחשבכם יהיה מטרה קלה אם אין לכם שום מערכת הגנה, כדוגמת firewall. מחשבכם הבלתי מוגן יהפוך בסופו של דבר למחשב הנגוע בווירוס, ומחשב הנגוע בווירוס משמעתו – הרס.

על מנת להימנע מהשפעותיו הנוראיות וההרסניות של וירוס במחשבכם, עליכם להתקין מערכת הגנה. קודם כל, וודאו שקיימת חומת אש (FireWall) על מחשבכם ושהיא אכן מותקנת. חומת האש, יכולה לבחון את החומר הנכנס למחשב מתוך האינטרנט ולוודא שהקלט הנכנס אינו הרסני או עלול לספק קבצים בלתי רצויים במחשבכם. אם חומת האש תזהה שהחומר הנכנס הינו מזיק, היא מיד תחסום אותו. חומת האש צריכה להיות המרכיב הראשון שלכם בתוכנית להגנת מחשבכם.

השלב הבא, יהיה להשקיע בתוכנת אנטי-ווירוס טובה שתוכל לסנן בפעם השנייה את כל הקלט הנכנס למחשבכם למקרה שחומת האש לא הצליחה לחסום אותו. במקרים רבים, האקרים נוהגים לפרוץ למחשב של אנשים המוכרים לכם, ולהשתמש במחשב בתור שיבוט, מה שאומר שהם מזייפים את דמותם, וברגע זה הם הופכים להיות בעלי המחשב כך שברגע שידברו עם מישהו ברשת דרך מחשבכם יחשוב המשתמש בצד האחר שהוא מדבר עם בעל המחשב. חישבו לרגע על סוג זה של פלישה. זהו כלי בשביל ההאקר. הפורץ, יוכל לגרום למחשב זה לעשות מה שבדעתו, כולל פריצה לאמייל, חשבונות בנק שונים ואפילו מערכות מחשב אחרות.

תוכלו לספק הגנה לנושא זה על ידי סנכרון של האנטי-ווירוס עם כל הודעה בתיבת המייל שלכם. אל תפתחו קבצים הנשלחים אליכם, אלא אם כן אתם מכירים את שם השולח ואתם מצפים לקבצים אלה. האקרים נוהגים לשלוח דרך האמייל וירוסים קטלניים העלולים לגרום להרס במחשבכם ובמקרים רבים גם לעזור להאקר להשתלט על מחשבכם. תעצרו אותם מיד, בכך שלא תפתחו את הקובץ הנשלח ותמחקו את ההודעה כולה מיד. תוכנת האנטי וירוס הינה משמעותית בהגנה על מחשבכם וצריכה להתעדכן עם הרשת בתדירות גבוהה.

Spyware ותוכנות ריגול אחרות, הן דבר נפוץ מאוד בזמן האחרון בקרב האקרים, ובזה הם משתמשים על מנת לגנוב זהויות ולרגל כדי לדעת הכול על הקורבנות שלהם. תוכנות ריגול אלה, תפקידן לשוטט ברחבי הדיסק הקשיח שלכם ולאסוף מידע ששולח מעוניין לדעת. התוכנה הזדונית הזו, עלולה לגרום למערכת שלכם לפעול באיטיות ואף לתת את כל המידע האישי ממחשבכם הפרטי.

תוכנות אנטי-ריגול, מסופקות בדרך כלל על ידי יצרני האנטי-וירוס למיניהם ומומלצות מאוד להתקנה כשלב נוסף בתוכנית ההגנה למחשבכם. זה מחייב באופן מוחלט שתהיה לכם מערכת הגנה מסודרת וחזקה במחשבכם, במיוחד היום בעידן המחשבים המתפתח שלצערנו אנשים רבים מנצלים אותו לרעה. האינטרנט הינו בית לאנשים לא הגונים שיהיו מעוניינים לפתור אתכם מכל המידע החשוב לכם על מנת לספק את רווחיהם האישיים. הגנו על עצמכם מפני אנשים אלו, והתחילו עכשיו בתהליך להגנת מחשבכם!

בהצלחה.

מעוניינים במידע נוסף? פיירוול עסקי – אבטחת מידע – שירותי ענן – פתרונות מחשוב – צפו בסרטון שלנו

עשוי לעניין אותך: