10 טיפים חשובים להגנה על הארגון שלך מפני התקפות סייבר

1. תוכנית תגובה לאירוע:
למרות נקיטת כל אמצעי הזהירות הדרושים, התקפות סייבר עדיין יכולות להתרחש. לכן, חיוני שתהיה תוכנית תגובה כדי למזער את הנזק שנגרם ממתקפת סייבר. תוכנית זו צריכה לכלול שלבים לבלימת המתקפה, הודעה לבעלי עניין ושחזור פעולות במהירות האפשרית.

2. ביקורות אבטחה מתמשכות:
ביקורות אבטחה סדירות יכולות לעזור לארגונים לזהות נקודות תורפה במערכות ובתהליכים שלהם. על ידי ביצוע ביקורות אלו, ארגונים יכולים לטפל בפרצות אלו לפני שהאקרים יוכלו לנצל אותן.

3. ניטור פעילות הרשת:
על ידי ניטור פעילות הרשת, ארגונים יכולים לזהות ולהגיב לאירועי אבטחה במהירות. זה כולל ניטור אחר פעילות חשודה ושימוש במערכות זיהוי חדירה כדי להתריע בפני צוות האבטחה על איומים פוטנציאליים.

4. הגבלת גישה לנתונים:
ארגונים צריכים להגביל את הגישה לנתונים רק לאותם עובדים הזקוקים להם כדי לבצע את תפקידיהם. זה יכול לעזור למנוע גישה לא מורשית לנתונים רגישים ולהפחית את הסיכון לפרצות נתונים.

5. שימוש בתוכנות אנטי וירוס ואנטי תוכנות זדוניות:
תוכנות אנטי וירוס ואנטי תוכנות זדוניות יכולות לזהות ולהסיר תוכנות זדוניות לפני שהן עלולות לגרום נזק למערכת של הארגון. חיוני לשמור על תוכנה זו מעודכנת ולהפעיל סריקות רגילות כדי להבטיח שהמערכת נקייה מתוכנות זדוניות.

6. גיבוי נתונים באופן קבוע:
גיבויי נתונים הם קריטיים במקרה של מתקפת סייבר, מכיוון שהם יכולים לעזור לארגונים לשחזר את הנתונים שלהם במהירות. על ידי גיבוי נתונים באופן קבוע, ארגונים יכולים למזער את הנזק שנגרם ממתקפת סייבר ולהבטיח המשכיות עסקית.

7. הטמעת חומת אש:
חומת אש היא מערכת אבטחת רשת המנטרת ושולטת בתעבורת רשת נכנסת ויוצאת. על ידי הטמעת חומת אש, הפעלת מנגנוני ההגנה והקשחת הפירוול , ארגונים יכולים למנוע גישה לא מורשית לרשת שלהם ולהגן מפני תוכנות זדוניות ואיומים אחרים

8. הדרכות עובדים על שיטות עבודה מומלצות בנושא אבטחת סייבר:
עובדים הם לרוב החוליה החלשה ביותר בהגנות אבטחת הסייבר של ארגון. לכן, חיוני להכשיר את העובדים לגבי שיטות עבודה מומלצות לאבטחת סייבר, כגון כיצד לזהות הודעות דוא"ל דיוג וכיצד ליצור סיסמאות חזקות.

9. שימוש באימות רב-גורמי:
אימות רב-גורמי מוסיף שכבת אבטחה נוספת למערכות הארגון על ידי דרישה מהמשתמשים לספק שתי או יותר צורות זיהוי כדי לגשת לחשבונות שלהם .

10. ביצוע עדכונים שוטפים:
ספקי תוכנה משחררים באופן קבוע תיקוני אבטחה כדי לטפל בפרצות במוצרים שלהם. חיוני להישאר מעודכן בתיקונים אלה כדי להבטיח שמערכות הארגון שלך מוגנות מפני האיומים האחרונים.

הכותב: צברי עידן סמנכ"ל שירותי מומחה ואבטחת מידע ב-Genie

עשוי לעניין אותך: